Sözcü Plus Giriş

Suruç’ta meydana gelen canlı bomba katliamını gerçekleştiren şahsın kimliği henüz belirlenemezken yeni bir iddia ortaya atıldı. 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştirenin Adıyaman nüfusuna kayıtlı Abdurrahman Alagöz olduğu iddia edildi. Saldırı sonrası ilk gelen bilgilere göre kadın olduğu belirtilen saldırganın kadın kılığına girmiş bir erkek de olabileceği iddia edilmişti.

Suruç'taki katliamdan ilk bulgular

Suruç’taki katliamdan ilk bulgular

Saldırganın Abdurrahman Alagöz olduğuna ilişkin iddialara en önemli kanıt olarak olay yerinde bulunduğu iddia edilen kimlik gösteriliyor. Sosyal medyada çok paylaşılan kimliğin bazı kısımlarının yandığı da gözlerden kaçmadı.

Katliamı o mu gerçekleştirdi?

Katliamı o mu gerçekleştirdi?

Radikal’in Abdurrahman Alagöz’ün Adıyamayan’da bulunan ailesine iddiaları sordu. Anne Alagöz, 25 yaşındaki büyük oğlu Yunus Emre ile 20 yaşındaki küçük oğlu Abdurrahman'ın, bundan yaklaşık 6 ay önce “yurt dışına” gittiklerini ve her ikisinin de yurt dışında ne iş yaptıklarını söylemediklerini aktardı. Ramazan ayından önce telefonla konuştuğu Abdurrahman'ın “10 gün önce buralarda” olduğunu söyleyen anne Alagöz, polislerin de iki kardeşi sorduğunu, onlara da aynı bilgileri verdiğini belirtti.

Anne Alagöz; “şu an nerede bilmiyorum. Yurt dışında nereye gittiğini inanın bilmiyorum. Hiçbir şey demediler. Sadece yakın bir zamanda döneceklerini söylediler. IŞİD'e katılıp katılmadığı veya Cihat için Suriye gidip gitmediklerini de bilmiyorum. Benim çocuklarım çok iyi insanlardır. Komşularıma sorun kimseye zarar vermez benim çocuklarım” Şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:46,