Sözcü Plus Giriş

Sürücü adaylarına ‘Trafikte Kul Hakkı’ dersi

Aydın'ın İncirliova İlçesi'nde, sürücü kurslarında 'Trafik ve Kul Hakkı' konusunda ders verilmeye başlandı.

Güncellenme: 21:21, 13/05/2015
Sürücü adaylarına ‘Trafikte Kul Hakkı’ dersi


Bu konuda bastırılan kitapçık sürücü adaylarına ve trafik uygulamalarında sürücülere verilmek üzere trafik polislerine dağıtıldı.

Uyuşturucu ticareti yaparken de ölebilirlerdi...

Uyuşturucu ticareti yaparken de ölebilirlerdi…

İncirliova’da Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve ilçede faaliyet gösteren 3 sürücü kursu tarafından ‘Trafik ve Kul Hakkı konulu kitapçık bastırıldı. Sürücü kursları tarafından giderleri ortak olarak karşılanarak bastırılan kitapçıklardaki konu başlıklarının altında bilgi veren kişinin ismi ve titrine de yer verildi.

'Evren ölünce herkes darbe karşıtı oldu'

‘Evren ölünce herkes darbe karşıtı oldu’

İlk etapta bastırılan 12 sayfalık kitapçılık, ilçedeki kurslara katılan sürücü adaylarına dağıtıldı. Kitapçıkların bir bölümü de ilçedeki sürücülere dağıtılmak üzere Aydın Bölge Trafik Şube Müdürü Erdal Erkan Azak’a teslim edildi. Kitapçıkta yer alan ‘Bir insan öldürmek ne kadar günah?’, ‘Bizim kusurumuz bir veya birden fazla insanın ölümüne sebep olmak ne kadar günah’, ‘Ölen kişi veya kişilerin ailesi, çocukları ve sevdiklerinin acıları ve haklarını nasıl telafi edeceğiz’, ‘Bir hayvan öldürmek ne kadar günah?’ konu başlıklarındaki bilgiler kurslarda sürücü adaylarına ders olarak da okutulmaya başlandı. İlçedeki bir sürücüsü kursunda ilk ders aynı zamanda emekli bir trafik polisi olan sürücü eğitmeni Erdal Turan tarafından verildi.

Ormanlık alanda yarı gömülü bulundu

Ormanlık alanda yarı gömülü bulundu

KUL HAKKI AFFEDİLMEZ

Uygulamayla ilgili bilgi veren İncirliova Kaymakam Adem Ünal, “Günümüzde birçok trafik kazası yaşanmaktadır. Biz de bu kazaların önüne geçmek için ilçe protokolündeki arkadaşlarla ‘Trafik ve Kul Hakkı’ adlı kitapçığı çıkardık. Trafikte yaşananların çoğu zaman sürücüler arasında kul hakkına neden oluyor. Dinimize göre de bir çok günah affedilebiliyor ama kul hakkı asla affedilmiyor. Kul hakkı insanlar arasında özel ilişki olduğu için insanlar arasında helalleşmedikten sonra günah olarak üzerimizde kalmaktadır. Birçok kişinin trafikteki rahatını ve huzurunu bozarak ve onlara maddi manevi zarar vererek bu insanlarla yeniden karşılaşarak helalleşmek mümkün olmadığına göre biz de bu kitapçıkla sürücülere hatırlatma yapmak için bu kitapçığı çıkardık. İnsan ve hayvanları çarparak öldürmek dinimizde zaten günah sayılmaktadır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bunun önüne geçmek için bu kitapçığı çıkardık. İnşallah faydalı olacağız” dedi. DHA