Reklamsız Sözcü

Tahir Elçi soruşturmasında 4 polis için tutuklanma talebi

Baro, olay yerindeki 4 polis memurunun tutuklanmasını, soruşturmanın da jandarmaya devredilmesini talep etti.

android-time 08:46
Tahir Elçi soruşturmasında 4 polis için tutuklanma talebi
Baro, olay yerindeki 4 polis memurunun tutuklanmasını, soruşturmanın da jandarmaya devredilmesini talep etti.

Diyarbakır Barosu, Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği olayla ilgili, sokakta bulunup ateş eden 4 polisin tutuklanması için savcılığa başvurdu. Baro ayrıca soruşturmanın polisten alınarak jandarmaya verilmesini istedi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldüğü, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki çatışmaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında bugün savcılığa dilekçe ile başvuran Diyarbakır Barosu yöneticileri, Elçi’nin vurulması sırasında sokakta bulunan ve ateş eden 4 polisin delilleri karartabileceği ihtimaline karşılık tutuklanmasını istedi.

FOTO:DHA

“SORUŞTURMA JANDARMAYA VERİLSİN”

Başvuruda 4 polisin şüpheli olarak ifadesinin alınmasını talep eden avukatlar, soruşturmanın tarafsız olarak yürütülebilmesi için Emniyet Müdürlüğü’nden alınarak Jandarma Komutanlığı’na verilmesini istedi.

ÜÇÜNCÜ KEZ KEŞİF YAPILAMADI!

Öte yandan dün saat 14.00 sıralarında aralarında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı vekili ve bir Cumhuriyet Savcısı’nın da bulunduğu bir heyet olay yeri inceleme ve keşif çalışması yapmak için yeniden bölgeye gitti. Zırhlı araçların sokakta güvenlik önlemi aldığı sırada silah seslerinin gelmesi üzerine çalışma 3’üncü kez yapılamadı. Bölgeye giden ve aralarında avukatların da bulunduğu olay yeri inceleme heyeti silah sesleri üzerine güvenli bir yere çekildi. (DHA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:0004.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more