Tahşiyeciler operasyonu

Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yönelik operasyonlara bir yenisi daha eklendi.

Tahşiyeciler operasyonu

Şenol Gezer/İSTANBUL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı üzerine harekete geçen, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne (TEM) bağlı ekipler; ilki 14 Aralık 2014`te gerçekleştirilen, “Tahşiye Kumpas Operasyonu”nun, 2’inci ayağını gerçekleştirdi. İstanbul merkezli operasyonda, 15 ilde önceden belirlenen adreslere giren TEM timleri, büyük bir kısmı polis olan şüphelileri gözaltına aldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün de destek verdiği operasyon, saat 10.00`da başladı. Haklarında yakalama kararı bulunan, 20 şüphelinin gözaltına alınması  bekleniyor.

Operasyonun ilk ayağında, Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nında aralarında bulunduğu 29 şüpheli gözaltına alınmıştı. Ekrem Dumanlı’nın, mahkemenin kararıyla serbest kaldığı soruşturmada, Hidayet Karaca tutuklanmıştı.

Gözaltına alınan ve alınacak olan şüphelilerin, Gülen Cemaati ile aralarında anlaşmazlık olan Tahşiyeciler’e kumpas kurmakla suçlandıkları öğrenildi. Polislerin örgütlü suçlar kapsamına almak istedikleri Tahşiyecilerin bulundukları adreslere, silah bıraktıkları iddia ediliyor.

İstanbul'da eş zamanlı operasyon

İstanbul’da eş zamanlı operasyon

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...