Tayyip’e özenen başkan, kendine saray yaptırıyor

Camiden canlı yayın yapan başkan, kendine yavru saray yaptırıyor

Tayyip’e özenen başkan, kendine saray yaptırıyor

CHP'NİN MEYDAN PROJESİNİ İPTAL ETTİ, ‘SARAY'A ONAY VERDİ
AKP'li Belediye Başkanı Bülent Soylu, ilçenin Belediye eski Başkanı CHP'li Ergün Özgün'ün meydan projesini iptal etti. Söz konusu araziye, Selçuklu mimarisini örnek alarak Ak Saray'ın benzerini inşa etmek için çalışma başlattı.

Gökmen ULU

Kendi yaptırdığı camiden canlı yayınla icraatlarını anlatan AKP'li Belediye Başkanı Soylu, şimdi de İzmir Menderes'e Ak Saray'ın kopyasını inşa ettiriyor. Yavru sarayın maliyeti 4.5 milyon lira…

İzmir'in Menderes İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Bülent Soylu ‘icraat'larıyla yine gündemde.                                                                                                                   Soylu, ilk olarak Kurban Bayramı öncesinde Mestanlı Camii'ne televizyon ekipmanı kurdurup canlı yayın yapmasıyla konuşuldu. AKP'li Başkanı Soylu, şimdi de ilçeye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarayının bire bir kopyasını yaptırmak için çalışma başlattı.

DÜKKANLAR VE OTOPARK OLACAK

Soylu, CHP'li eski belediye başkanı Ergun Özgün'ün, Özdere'de Roma mimarisinden esinlenerek hazırlattığı meydan projesini rafa kaldırdı. Ardından da söz konusu arazide yeni bir proje yaptırmak için talimat verdi. 5374 metrekare inşaat alanı olan proje kapsamında yapılacak yapı, Ak Saray'ın kopyası olacak. Çok sayıda dükkanın yer alacağı yapının altına sığınak ve otopark da yapılacak. Yavru saray 4.5 milyon TL'ye mal olacak. İnşaat çalışmaları başlayan projeyle ilgili açıklama yapan Soylu, “Yapının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne benzemesinden onur ve mutluluk duyuyorum. Burada, bizim kültürümüze uygun olan Selçuklu mimarisini kullanıyoruz” dedi.

AKP'li Soylu, camiden canlı yayınla yarım saat süren programda icraatlarını anlatmıştı.

ERDOĞAN AÇABİLİR

Kendisini eleştiren CHP'li belediye meclisi üyelerine gönderme yapan Soylu, “Belediyenin arazilerini satıyorum diye eleştiriyorlar ya, işte bunun için satıyorum. CHP'li meclis üyelerinin onayına ihtiyaç duysak mutlaka bir çapanoğlu çıkardı” diye konuştu. Soylu, yavru sarayın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptırmak istediğini söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...