TBMM’de Çiçek kulisi

CHP'den milletvekilliği adaylığını açıklayan Dursun Çiçek'in önceki gece Meclis'e sürpriz bir ziyaret yaptığı ortaya çıktı.

TBMM’de Çiçek kulisi

Kamil ELİBOL/Ankara

Ergenekon ve Balyoz davaları sanığı emekli Deniz Piyade Kurmay albay Dursun Çiçek, CHP’den milletvekili aday adayı oldu ve TBMM’de kulis yaptı.

Meclis Genel Kurulu’nun iç güvenlik yasası nedeniyle sabaha kadar çalıştığı gece 01.00 sıralarında TBMM’ye gelen Çiçek, İstanbul 2. bölgeden aday adaylığı öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek istedi. CHP’li bir milletvekilinin “ziyaretçisi” olarak Meclis’e gelen Çiçek, o saatte Kılıçdaroğlu Meclis’te olmadığı için bu girişimi sonuçsuz kaldı.

Kuliste bazı CHP ve MHP’li milletvekilleri ile sohbet eden Dursun Çiçek, “Sayın Genel Başkan’la görüşmek için geldim. Ancak görüşemedim” dedi ve Meclis’ten ayrıldı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’la görüşen Çiçek’in hakkındaki mahkumiyet kararı da hukuki sorun yaratacak.

İrticayla Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede ıslak imza tartışmalarıyla gündeme gelen, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek’in CHP’den milletvekili aday adayı olması sürpriz olarak niteleniyor.

Dursun Çiçek CHP'den adaylığını açıkladıDursun Çiçek CHP’den adaylığını açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...