Sözcü Plus Giriş

“Teröre prim vermeyeceğiz!”

Erdoğan, muhalefeti eleştirerek, "Benim Kürt kardeşlerime bunların en ufak bir emeği geçmemiştir. CHP 'Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter' diyordu" dedi.

Güncellenme: 22:52, 09/05/2015
“Teröre prim vermeyeceğiz!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen İzmir Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kürt kardeşlerimi istismar edenlere de sesleniyorum: Siz benim Diyanet İşleri Başkanlığımın hazırlamış olduğu Kur’an mealinden niye rahatsız oluyorsun? Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığımız bunu hazırladı ve tüm illere gönderdi. Kalktılar dediler ki, ‘bunu Diyanet yaptırmadı.’ Ertesi gün hemen Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken cevabı verdi. Ne dedi, ‘Biz şu anda 10 bini aşkın Kürtçe mealli Kur’an’ı hazırlattık ve gerekli olan illere gönderdik.’ Mesele ne? İstismar. Onlar yapıyorlar.”

'Tayyip tipi başkanlık hayalleri kurmaktadır'

‘Tayyip tipi başkanlık hayalleri kurmaktadır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birliğe ve beraberliğe ihtiyaçlarının bulunduğunu belirterek, “Bizi bölmek istiyorlar, içeride ve dışarıda. Hep beraber İzmir’den haykıralım. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bunu yakalayacağız. Teröre prim vermeyeceğiz. Kürt kardeşlerimizi istismar etmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Selfie çeken şehzade

Selfie çeken şehzade

Yayınlanma Tarihi:22:42,