Reklamsız Sözcü

Toprak altında ölüm kalım mücadelesi

İzmir Konak'da girdiği kuyuda, toprak kayması sonucunda mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, 4 gün sonunda kurtarılabildi.

android-time 13:41
Toprak altında ölüm kalım mücadelesi
İzmir Konak'da girdiği kuyuda, toprak kayması sonucunda mahsur kalan 37 yaşındaki Beytullah Karakaş, 4 gün sonunda kurtarılabildi.

Geçtiğimiz Perşembe günü genişletmek için girdiği kuyuda toprak kayması sonucu mahsur kalan ve vücudunun büyük bölümü gömülen Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışması sonucunda kurtarılabildi. Karakaş'a ulaşmak için zamana karşı yarış verildi.

FOTO: DHA / Ekiplerin çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

Beytullah Karakaş, geçen perşembe günü Basmane Semti 961 Sokak'taki 64 numaralı evin bahçesinde bulunan 18 metre derinliğindeki kuyuyu genişletmek için içine girdi.

Çalışma sırasında kuyuda toprak kayması meydana geldi. Olayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Araç girişinin olmadığı sokaktaki kuyuda meydana gelen toprak kayması nedeniyle iş makineleri kurtarma çalışmalarında kullanılamadı. Bunun üzerine UMKE ve AFAD ekiplerinden yardım istendi.

EKİPLER ZAMANLA YARIŞTI

Yeni bir toprak kaymasını engellemek için ekipler kerestelerden iskele inşa ettii. Karakaş'ın vücudunun büyük bölümünü örten toprak ve taş parçaları, ekiplerin titiz çalışmasıyla üst kısma çıkartılmaya başlandı.

Yoğun çalışmalarla ulaşılan Karakaş'ın hayatta olduğu tespit edilince sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundu.

VÜCUDUNDA KIRIKLAR VAR, KURTARILMAYI BEKLEDİ

Beline kadar toprağa gömülü olan Karakaş'a serum bağlı olduğu ve vücudunun bazı yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Vücudunu saran toprak ve taşların temizlenmesi ardından Beytullah Karakaş'ın kuyudan çıkartıldı.

FOTO: DHA / Ekipler Baytullah Karakaş’ı 4 gün süren çalışmanın ardından sıkıştığı yerden kurtarmayı başardı.

KURTARILIP HASTANEYE KALDIRILDI

37 yaşındaki Beytullah Karakaş, ekiplerin 4 günlük çalışmasıyla bugün sağ kurtarıldı. Kuyudan çıkartılan Karakaş, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:2827.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more