Sözcü Plus Giriş

Tuğrul Türkeş seçim sonrası ilk kez konuştu

Tuğrul Türkeş: MHP’ye oy veren Türkiye seçmeninin yüzde 4’ü de benim gibi düşündü.

06:41 -
Tuğrul Türkeş seçim sonrası ilk kez konuştu

FOTO:DHA

1 Kasım seçiminden kısa süre önce partisinin kararına rağmen seçim hükümetine katılan ve daha sonra AKP'den Ankara Milletvekili seçilen Tuğrul Türkeş, seçimleri yorumladı. MHP'nin oy kaybını değerlendiren Tuğrul Türkeş “Demek ki daha önce MHP'yi tercih eden yüzde 4 de benim gibi düşünmüş” diye konuştu.

“SADECE AK PARTİ VARDI”

Hürriyet'e konuşan Tuğrul Türkeş seçimlerin Türkiye açısından olumlu sonuçlandığını savunarak şunları söyledi:  “Başından beri baktığım açı aynı. Türkiye'nin türbülansa girecek takati yok. Herkesin kendisine bakması lazım. Seçim meydanlarında hep aynı şeyi söyledim. Keşke Türkiye'ye istikrarı getirebilecek ve tek başına iktidar olabilecek iki parti olsaydı da halk birini seçseydi. Ancak sadece AK Parti vardı ve halk AK Parti'yi seçti. HDP'nin ve MHP'nin parlamento dışında kalmasını da istemezdim. Kalmadıklarına sevindim.”

“SEÇMEN BENİM GİBİ DÜŞÜNDÜ”

Türkeş, MHP'nin aldığı oy oranıyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, “Demek ki daha önce MHP'ye oy veren Türkiye seçmeninin yüzde 4'ü de benim gibi düşündü ve AK Parti'ye yöneldi. Ya da ben onlar gibi düşündüm” demekle yetindi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:56 04.11.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more