Sözcü Plus Giriş

Twitter’a erişim engeli

Suruç'taki yasa dışı kitlesel eylem çağrılarına ilişkin paylaşımları çıkarmayı reddeden Twitter'a erişim engellendi. Kriz yaklaşık 2 saat sonra çözüldü.

Güncellenme: 14:23, 22/07/2015
Twitter’a erişim engeli

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı ile “yasa dışı kitlesel eylem çağrılarına ilişkin paylaşımların çıkarılmasına” yönelik mahkeme kararını uygulamadığı gerekçesiyle sosyal paylaşım sitesi Twitter’a erişim saat 12:00 sıralarında engellendi.

TALEP SURUÇ SAVCILIĞINDAN

Suruç Cumhuriyet Başsavcılığının başvurusu üzerine terör saldırısına ilişkin görüntülere yayın yasağı getirenSuruç Sulh Ceza Hakimliği, sosyal paylaşım sitelerinden içerikler ile yasa dışı kitlesel eylem çağrılarına ilişkin paylaşımların çıkarılmasına karar verdi.

Erişim Sağlayıcıları Birliği, mahkeme kararını, sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook ile video paylaşım sitesi YouTube’a iletti. Facebook ve YouTube, söz konusu içerikleri çıkardı.

GÖRÜNTÜLER KALDIRILDI

Reuters’ın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kaynaklarına dayandırdığı haberinde BTK’nın söz konusu yasak ile ilgili aldığı bir kararın olmadığı ve yasağın devreye girmemesi için çaba gösterdiği de savunuldu. Daha sonra twitterın söz konusu görüntüleri siteden kaldırdığı öğrenildi.

ERİŞİM ENGELİ SAAT 14:20 SIRALARINDA SONA ERDİ

Tüm bu gelişmelerin ardından twitter’a uygulanan erişim yasağı sona erdi.

 

O görüntüye yayın yasağı

O görüntüye yayın yasağı

Yayınlanma Tarihi:11:25,