Sözcü Plus Giriş

Usta sanatçı Müjdat Gezen’e belediye şoku

İSKİ borusu patladı, tiyatrosunu su bastı, itfaiye temizlemek için üste para istedi

Güncellenme: 06:51, 07/05/2015
Usta sanatçı Müjdat Gezen’e belediye şoku

Hande ZEYREK

Duayen sanatçı Müjdat Gezen dün tahlisiz bir olay yaşadı. İstanbul Kadıköy Altıyol'daki Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi'nin (MSM) bodrum ve birinci katı, ana caddede patlayan İSKİ su borusu nedeniyle sularla doldu. Sabah 07.30 sıralarında meydana gelen olay üzerine İSKİ arandı.

Büyükşehir Belediyesi'ne haber verildi. Ancak görevliler olay yerine 2 saat sonra gelerek suyu kesti. Bu sürede okulun iki katı tamamen suyla doldu. Okuldaki suyun boşaltılması için İstanbul İtfaiyesi'ne de haber verildi. Ancak saatler sonra gelen itfaiye temizlik işlemleri için 353 lira fatura kesti. Ücreti ödeyen Gezen okuldan tam 60 ton su çıkarıldığını söyledi. Duayen sanatçı, İstanbul Belediyesi'nin bir kurumunun verdiği zararı diğer kurumun para karşılığı gidermesini şöyle yorumladı:

“Zararı veren belediye, benden para alan yine belediye. Burada mevzu bahis para değil. İşleyen sistem. Bizle hiç ilgisi olmayan İSKİ borusu patlıyor ama kabak yine bize patladı. Bütün tiyatro salonu, kulislerimiz, kütüphanemiz, mobilyalarımız hepsi gitti. Belediyenin bir kurumu zararı veriyor. Öbür kurumu bunu telafi edecekken, üstüne para istiyor. İşte ‘Yeni Türkiye'nin fotoğrafını buradan görün.”