Sözcü Plus Giriş

Ali Ekber ERTÜRK-ANKARA

Van Depremi mağduru Veli Sara adlı esnaf, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ya bir mektup göndererek, “Dükkanım depremde yıkıldı. Kentsel dönüşüme aldık, diye 4 yıldır bizi perişan ettiler” dedi. Sara, mektubunda, “Bir yanda 1 katrilyon 370 milyara saray yapıyorlar bir yandan bizi böyle perişan ediyorlar” dedi.

Sara, depremden bu yana perişan durumda olduklarını anlattı. Kendisinin de bir esnaf olarak “deprem mağduru” olduğunu ve dükkanının yıkıldığını dile getiren Sara, şunları yazdı:

“Aradan 4 yıl geçti. Devletten hiçbir yardım görmedim. Sonra dükkanım kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Bir tek ben değilim. Nice esnaf var aynı durumda. Bize ‘çivi çakamasın' dediler. Bir esnaf olarak ne yer ne içersin diye soran olmadı. İlçe merkezi harabe halinde. 4 yıldır mağdurum. Bu bir zulüm. Bir taraftan 1 katrilyon 370 milayara köşk yapıyorlar, bir taraftan insanlar mağdur. Allah rızası için size başvurmak zorunda kaldım.”

Sözcü'nün görüştüğü Sara, Kasım ayında gönderdiği mektubundaki sıkıntıların hiç birinin giderilmediğini söyledi. Sara, “Çoluk çocuk perişan durumdayız” diye konuştu.