Sözcü Plus Giriş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 25. dönem milletvekilleriyle bir araya geldiği iftar programında konuştu. Davutoğlu, “Salı gününden itibaren Meclis Başkanı seçimleri başlayacak. Yarın biz de MYK toplantısından sonra Meclis Başkan Adayımızı açıklayacağız” dedi.

Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili bomba ihtimal

Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili bomba ihtimal

 

Yarın MYK toplantısından sonra AKP’nin Meclis başkan adayının açıklanacağını kaydeden Davutoğlu, “İnşallah yarın MYK toplantısından sonra biz de Meclis başkan adayımızı açıklayacağız” dedi.

Cemil Çiçek'e sürpriz görev

Cemil Çiçek’e sürpriz görev

 

“DENİZ FENERİNİN AÇACAĞI YOL İŞARETİ GEREKİYORDU”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Merkezi’nde partisine mensup milletvekilleriyle toplantı yaptıktan sonra ATO Congresium’da partili milletvekilleriyle iftarda bir araya geldi. Seçim değerlendirmesi yapan Davutoğlu, “Kısa bir muhasebe yapma niyetindeyim. 22. dönem yani 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra oluşturulan grubumuz, önünde devasa problemleri bulmuştu. Ülkenin yeni bir vizyona, anlayışa ihtiyacı vardı. 28 Şubat kalıntıları vardı. Bir ışık gerekiyordu. Tabiri caizse bir deniz fenerinin açacağı yol işareti gerekiyordu. Sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında yola çıkmış Ak Parti kadroları, o ışığı milletimizin önüne koydular. Hep birlikte kutlu ve onurlu bir yolculuğa çıkıldı” diye konuştu.

Baykal'dan ziyaret atağı!

Baykal’dan ziyaret atağı!

 

MHP'nin Meclis Başkanı adayı İhsanoğlu oldu

MHP’nin Meclis Başkanı adayı İhsanoğlu oldu

 

“NELERLE SUÇLANMADIK Kİ”

Davutoğlu, “Neredeyse her seçim öncesi bir büyük sınav bizi bekliyordu. Bu sınavların hepsinden ilham aldığımız tarihimizin ışığında ak alınla çıktık. Hiçbir yerde başımızı eğmedik. Hiçbir yerde yanlış tarafta durmadık. Etrafımızda komplolar yapıldı. Bir takım ağlar örülmeye çalışıldı. Yalnız kalmakla, eksen kayması ile tehdit edildik. Uluslararası medya komploları ile karşı karşıya kaldık. Nelerle suçlanmadık ki” dedi.

Kılıçdaroğlu'dan 'AKP ile koalisyon' açıklaması

Kılıçdaroğlu’dan ‘AKP ile koalisyon’ açıklaması

 

“YARIN MYK TOPLANTISINDAN SONRA BİZ DE MECLİS BAŞKAN ADAYIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Yarın MYK toplantısından sonra AKP’nin Meclis başkan adayının açıklanacağını kaydeden Davutoğlu, “Ak Parti’nin sendelemesini, Ak Parti ile birlikte Türkiye’nin omurgasının sarsılmasını istediler. Ama başaramadılar, başaramayacaklar. Belki bugün tek başına iktidar olma şansımız yok. Ama bilinsin ki yüzde 41 ile Türk siyasetinde alınan en yüksek oranlarından biri ile 258 kişilik demir bir yumruk, çelik bir irade ile bir araya gelmiş Ak Parti grubu buradadır. Bu çelik irademizi sarsamayacaklar. İnşallah yarın MYK toplantısından sonra biz de Meclis başkan adayımızı açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Deniz Baykal'dan en kritik soruya cevap

Deniz Baykal’dan en kritik soruya cevap

 

Son güncelleme: 00:49 26.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more