Vekiller ‘açız’ diye bağırdı!

TBMM Genel Kurulu, iç güvenlik paketi görüşmeleri öncesinde gün boyunca gerginlik yaşadı.

Vekiller ‘açız’ diye bağırdı!

Veli TOPRAK/ ANKARA

HDP, MHP, CHP grup önerileri nedeniyle vekiller yemek arası verilmeyince “Açız, açız” diye bağırdı. Genel Kurul, 3 defa ‘kapalı oturuma' geçti. Vekiller ve görevli kavasla dışındakiler çıkartıldı.

AÇIZ, AÇ
Saatler 20.40 gösterdiğinde akşam yemeği için hala ara verilmemesi muhalefeti kızdırdı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Her medeni insan sabah kahvaltı yapar, öğlen yemek yer, akşam yemek yer. Sizin keyfi olarak ‘Yemek arası vermeyeceğim, AKP'nin dayattığı gündemi uygulayacağım' demeye hakkınız yoktur” dedi. HDP'li Pervin Buldan ise “Açız, aç” diye bağırdı.

ŞAKA YAPTIM
Tepkiler üzerine oturumu yöneten AKP'li Ayşenur Bahçekapılı, “Siz hiç şakadan da anlamıyorsunuz. ‘Yemek arası vermeyeceğim' diye bir şaka yaptım, siz bunu ciddiye aldınız, buraya geldiniz. Yani gerçekten tuhafsınız, gerçekten tuhaf şeyler oluyor” ifadesini kullandı.

NAMAZDAN 2 SAAT SONRA MI YİYORSUNUZ
MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, “Allah aşkına, bakın, saat dokuza gelmiş. Yemek arası verecek miyiz, vermeyecek miyiz, bunu tartışıyoruz. Aç karnına gecenin saat dokuzunda tartışıyoruz. Doğru mudur bu, makul mudur arkadaşlar? Siz yatsı namazından 2 saat sonra mı yemek yiyorsunuz” diye konuştu.

‘KAPALI' TAKTİĞİ
İktidar ve muhalefet partileri arasında taktik savaşı yaşandı. MHP grup önerisi verildiğinde CHP, CHP grup önerisi verildiğinde AKP kapalı oturum istedi. Bu sırada salonda bulunan gazeteciler ve diğer görevliler salon dışına çıkartıldı. AKP, kendi grup önerisi görüşmelerin de kapalı olmasını istedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...