Vural Savaş da aday

CHP’de milletvekili aday adaylarının başvuruları başladı.

Vural Savaş da aday

SÖZCÜ / ANKARA

Önseçime girecek isimler arasında Antalya'dan aday adayı olan ve başvurusunu yapan eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da bulunuyor.

CHP Genel Sekreterlik makamının koordinasyonunda, 7 Haziran'daki genel seçimlere ilişkin milletvekilliği adaylığı başvuruları resmen başladı. Adaylardan, iki adet fotoğraf, diploma sureti, askerlik belgesi, nüfus cüzdanının onaylı örneği ve sabıka kaydı istenecek. Adaylar ayrıca yüzde 40’ın üzerinde engelli iseler bu durumu gösterir sağlık raporu örneği veya engelli kimlik kartı örneğini de sunacak. Verilen belgelerin doğruluğu da CHP Genel Sekreterliği tarafından araştırılacak.

Başvuru sırasında parti üyesi olmayanların partiye üyelik başvuru formunu doldurması da isteniyor. CHP’de kontenjan adaylarından 7 bin 500 TL, merkez yoklaması, ön seçim ve eğilim yoklamasına girecek adaylardan 5 bin TL, kadın, genç ve engelli adaylardan 2 bin 500 TL alınacak.

İlk iki günde yaklaşık 200 kişinin başvuru yaptığı belirtildi. Yapılan başvurular arasında en dikkat çeken isimler arasında eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş da bulunuyor. Savaş, Antalya'da önseçime girecek.

CHP’den önseçime girenler arasında gazetecilerin de ilgisi gözden kaçmadı. Barış Yarkadaş, Sıtkı Dinç Çoban, Tayfun Talipoğlu önseçime girecek isimler arasında. Parti yönetiminde gazeteci kökenli olarak Enis Berberoğlu ve Tuncay Özkan bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...