Ya takvim yanlış ya da o fotoğraflar yalan

Başbakan Davutoğlu’nu operasyon merkezinde gösteren fotoğraflardaki bir detay kafaları karıştırdı. Fotoğraflar 1 ay önce çekilmiş olabilir mi?

Ya takvim yanlış ya da o fotoğraflar yalan

Deniz Negiş / sozcu.com.tr

Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan operasyonla ilgili basına servis edilen fotoğraflardaki bir detay kafaları karıştırdı.

Başbakan Davutoğlu, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Kurmay Başkanı Or. General Necdet Özer ve diğer generallerin bulunduğu fotoğraflardan bir tanesinde duvarda asılı bir takvim görülüyor. Takvim tam olarak 1 ay öncesinde kalmış…

(Fotoğraftaki takvim 22 Ocak 2015’i gösteriyor. Yani tam 1 ay evvelinde kalmış.  “Ocak ayının 22’si takvimde orta sütuna denk geliyor. 22 Şubat ise sağ sütuna denk geliyor”)

YOKSA FOTOĞRAFLAR 1 AY ÖNCE Mİ ÇEKİLDİ?

Operasyon merkezinden paylaşılan bu karede duvardaki takvimin gününü belli eden kırmızı kutucuğu 22 Ocak 2015’te, yani tam bir ay önce bugünde duruyor. Bu durumda iki olasılık bulunuyor. (Genelkurmay Karargahı’nda böyle bir yanlışın bir ay gibi uzun bir süre gözden kaçması zor olsa da) Ya söz konusu takvime bir aydır dokunulmamış ya da bu fotoğraflar 1 ay önce çekilmiş. Takvim değiştirilmesi unutulmuş bile olsa bir önce tam da operasyon gününe denk gelen tarihte unutulması dikkat çekici.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...