Reklamsız Sözcü

Yalova´da yılbaşı öncesi 8 bin fıstık çamı dağıtıldı

Yalova´da yılbaşı öncesi 8 bin fıstık çamı dağıtıldı

android-time 16:27
Yalova´da yılbaşı öncesi 8 bin fıstık çamı dağıtıldı
Yalova´da yılbaşı öncesi 8 bin fıstık çamı dağıtıldı

Süheyla GÖZDERELİLERYALOVA, (DHA)- YALOVA Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı nedeniyle kent merekezinde 8 bin adet fıstık çamı fidanı dağıttı.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, `Yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girelim` kampanyası kapsamında Yalova Kent Meydanı`nda 8 bin adet fıstık çamı dağıttı.

Vatandaşların yeni yılda çam süslemek için ormanlardan kaçak ağaç kestiklerini dile getiren Yalova Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, bu konuda farkındalık yaratmak istediklerini belirtti.

Yetkililer, kampanyayla orman, ağaç sevgisi ve çevre bilincini geliştirerek, `yılbaşı çamı` olarak kullanılan ağaç türlerinin kaçak kesiminin önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi. Kaçak kesimlerin önüne geçmek için ayrıca ağır yaptırımların uygulandığını ve bunun da sonuç vermeye başladığını ifade eden yetkililer, `Yıllar öncesi noel ağacı süslemek adına ormanlara girilip kaçak ağaç kesimi yapılıyordu ancak son yıllarda ağaç kesimi konusunda ağır yaptırımlar, başlattığımız kampanyalar çerçevesinde artık ağaç kesimi yok. Ülkemiz son yıllarda ağaçlandırma seferberliği ile beraber ormanlık alanları artıran bir ülke haline geldi. Özellikle genç kuşağımız ağaç dikimi konusunda çok duyarlı hale geldi. Genç kuşaklarda ağaç sevgisini artırmak amacıyla birçok çalışmalar yapıyoruz` dedi.

DHA-Genel – Türkiye-Yalova Merkez – Süheyla GÖZDERELİLER
2015-12-30 16:23:16

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2830.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more