Sözcü Plus Giriş

Yassıada’da “Başbakan Pozları”

Başbakan Davutoğlu, Yassıada'da temel atma töreninde Adnan Menderes'in gelini Ümran Menderes ve Celal Bayar'ın torunu Emine Gürsoy Naskali ile butona bastı.

Güncellenme: 15:47, 14/05/2015
Yassıada’da “Başbakan Pozları”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yassıada’da Demokrasi ve Özgürlük Adaları Temel Atma Töreni’nin sonunda yanına Adnan Menderes’in gelini Ümran Menderes, Celal Bayar’ın torunu Emine Gürsoy Naskali ve Yassıada’da yaşamını yitiren dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Faruk Oktay’ın oğlu Emre Oktay’ı alarak ilk harcın atılmasını sağlayacak butonlara bastı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gibi isimler de sahneye çıktı. Hep birlikte fotoğraf çektirildi. Başbakan ve protokol üyeleri sahneden ayrılınca ortalık töreni izlemek için adaya gelen vatandaşlara kaldı. Tören için teknelerle adaya getirilen vatandaşlar sahneye koştu. Biraz önce Davutoğlu’nun bastığı butonları basıp hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarıştılar. Başbakanın konuştuğu kürsüye çıkıp poz verenler de vardı. Bu ilginç görüntüler Yassıada hatırası olarak kameralara yansıdı. DHA