Sözcü Plus Giriş

YSK Adana Uğur Mumcu Meydanı’n Vatan Partisi’ne tahsis etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vatan Partisi arasında süren "Meydan Savaşı"nı Vatan Partisi kazandı.

Güncellenme: 19:13, 26/05/2015
YSK Adana Uğur Mumcu Meydanı’n Vatan Partisi’ne tahsis etti

Son karara göre meydanda Erdoğan da Vatan Partisi de miting yapabilecek.

Ulusal Kanal canlı yayınına telefonla bağlanan Vatan Partisi Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk Yüksek Seçim Kurulu’nun kararına göre Vatan Partisi’nin 29 Mayıs’ta Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda miting yapacağını açıkladı.

ERDOĞAN: VALİ BEY’E DEDİM BEN GELECEĞİM

Aynı meydanda Cumhurbaşkanı Erdoğan da miting yapmak istemişti.

Adana'da ilçe seçim kurulu meydanı Vatan Partisi’ne tahsis etmiş, ancak Erdoğan’ın da aynı yerde miting yapmak istemesi üzerine il seçim kurulu meydanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tahsis edilmesine karar vermişti. Bir süredir devam eden bu belirsizliğin Vatan Partisi lehine sonuçlandığı öğrenildi.

Erdoğan Vatan Partisi’nin yaptığı başvuru ile ilgili de “Adana’da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey’e dedim ki: ‘Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.’ Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez” demişti.

PERİNÇEK: O MEYDANI ERDOĞAN’A VERMEYECEĞİZ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Adana'da ilçe seçim kurulunun kendilerine tahsis ettiği miting alanının il seçim kurulu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tahsis edilmesine tepki göstermiş ve “O meydanı Recep Tayyip Erdoğan'a vermeyeceğimizi buradan ilan ediyorum” demişti.

Perinçek açıklamasında bütün Adanalıları mitinge davet ederken, “Recep Tayyip Erdoğan da 29 Mayıs 2015 günü Adana Uğur Mumcu Meydanı'nda yapacağımız Vatan Partisi mitingine Türk bayrağıyla katılabilir” ifadelerini kullanmıştı.