Reklamsız Sözcü

“Yüce Atatürk” dedi…

Meclis başkanı seçildiği gün yaptığı konuşmada Atatürk'ü anmayan İsmail Kahraman, Anıtkabir Özel Defteri'ne ''Yüce Atatürk'' diye yazdı.

android-time 12:11
“Yüce Atatürk” dedi…
Meclis başkanı seçildiği gün yaptığı konuşmada Atatürk'ü anmayan İsmail Kahraman, Anıtkabir Özel Defteri'ne ''Yüce Atatürk'' diye yazdı.

ANKARA – SÖZCÜ

TBMM Başkanı seçildiği gün yaptığı konuşmada, bugüne kadarki tüm Başkanların aksine, TBMM’nin kurucusu Atatürk’ü anmayan ve tepki toplayan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Anıtkabir’i ziyaret etti. Kahraman özel deftere ”Yüce Atatürk” diye yazdı.

Kahraman, Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Kahraman, şunları yazdı:

“Yüce Atatürk; TBMM’nin 26. Dönem Başkanlık Divanı üyeleri ile ülkemizin emin ellerde olduğunu ifade etmek üzere huzurunuzdayız. TBMM Başkanlık Divanı olarak, devletimizi daha ileri hedeflere taşımak, millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde imar ve inşa etmek adına, gayretle çalışmaya devam ediyoruz.

Devraldığımız emaneti sonsuza kadar yaşatmak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, insan hak ve hürriyetlerini kökleştirmek, manevi ve milli değerlerimizi yüceltmek, huzur ve refahı yaygınlaştırmak hedeflerine sebatla yürüyeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, rahmetle niyaz ediyoruz.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more