Sözcü Plus Giriş

19 Mayıs’ta vals ve horon

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, liseli öğrencilerin renkli dans gösterilerine sahne oldu.

Güncellenme: 15:11, 19/05/2015
19 Mayıs’ta vals ve horon

İlginin düşük kaldığı kutlamalarda; liseli öğrencilerin vals, halk oyunları ekibinin ‘Kız Horonu’ gösterisi beğeni topladı.

Bodrum’daki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamarı, Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 500 kişi gösterileri izledi. Tribünlerdeki geniş boşluklar dikkati çekti. 33 derece sıcak altında düzenlenen kutlamada, beş liseden yaklaşık 450 öğrenci gösteri sundu. Gümbet Ayşe Gül Sevim Rüştü Kaynak Lisesi öğrencisi Sezgin Akgöbek, Atatürk’ü canlandırıp vals yapıp, zeybek oynadı. Liseli öğrencilerin kızlı erkekli valsi ile Bodrum Karya Halk Oyunları ekibinin Trabzon yöresinin Kız Horonu oyunu büyük alkış aldı. Türkçe ve yabancı pop şarkıları eşliğinde öğrenciler dans da etti. Yıl içinde çeşitli spor dallarında kent ve ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
(DHA)