2 bin işçinin greve gittiği Boydak Holding kimindir?

Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikalarından çalışan 2 bin işçi yapılan zam miktarını kabul etmedikleri için greve gittiler. Peki Boydak Holding kimindir?

2 bin işçinin greve gittiği Boydak Holding kimindir?

Boydak Holding fabrikalarında grev var. Kayseri Organize Sanayi'de kurulu Boydak Holding bünyesindeki Boytaş fabrikalarında çalışan işçiler, ücret zammı talebiyle iş bırakıp, holding binası önünde toplandı. Yaklaşık 2 bin işçi, işverenin ikna konuşmasına karşın, oturma eylemi yaptı. Boytaş'a ait 6 fabrikada yaklaşık 4 bin kişi daha vardiyalara girmedi.

KISACA BOYDAK HOLDİNG

1957 yılında Kayseri'de temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Boydak Holding, bugün mobilyadan, tekstile, kimyadan pazarlamaya, demir-çelikten lojistiğe, enerjiden bilişime kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürüyor. 45 şirkete sahip Boydak Holding, 8 ayrı sektörde faaliyet göstermektedir. Boydak Holding çatısı altında, Türkiye'nin en önemli markaları arasında yer alan İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal  Mutfak & Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...