Sözcü Plus Giriş

2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) soruları açıklandı!

ÖSYM, KPSS ile ilgili adaylara duyuru yaptı ve ÖABT sorularının yüzde onunu erişime açtı. Soruların tamamını ancak sınava giren adaylar görebilecek.

Güncellenme: 19:26, 12/07/2015
2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) soruları açıklandı!

Bugün tamamalanan 2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) ile ilgili olarak ÖSYM bir açıklama yaptı ve soruların %10’unu erişime açtı. ÖSYM’nin açıklamasına göre sadece KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına girenler soruların tamamına ulaşabilecekler ki soruları görmek isteyen adayların ÖSYM’nin AİS yani Aday İşlemleri Sistemi’ne girişyapması gerekiyor. İşte KPSS sınav sorularının %10’u ve ÖSYM’nin ilgili açıklaması.

Temel Soru Kitapçıkları (%10)

“Sınav sorularının %10'undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumuna başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav oturumuna başvuran adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav oturumunun sorularının tamamına erişebileceklerdir.

ÖSYM'nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM'de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM'nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur. “