Reklamsız Sözcü

2015 TUS Sonbahar tercih dönemi başladı ve kontenjan tablosu yayımlandı!

ÖSYM'de Tıpta Uzmanlık Sınavı ile ilgili beklenen duyuru geldi ve 2015 TUS Sonbahar dönemi tercihler alınmaya başlandı!

android-time 11:01
2015 TUS Sonbahar tercih dönemi başladı ve kontenjan tablosu yayımlandı!
ÖSYM'de Tıpta Uzmanlık Sınavı ile ilgili beklenen duyuru geldi ve 2015 TUS Sonbahar dönemi tercihler alınmaya başlandı!

ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre TUS Sonbahar dönemi için tercih işlemleri başlamış bulunuyor.  Tercihler 18-25 Aralık arasında alınacak ve adaylar tercih işlemlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi yani AİS üzerinden yürütecekler. TUS Tercih işlemleriyle ilgili AİS sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Söz konusu sayfada T.C. Kimlik ya da YU No. ve  şifrenizi girmeniz gerekiyor.

ÖSYM’nin Resmi AİS giriş ekranı için tıklayınız

ÖSYM’NİN TUS 2015 SONABAHAR DÖNEMİ TERCİH DUYURUSU

2015-TUS Sonbahar Dönemi tercih işlemleri, 18-25 Aralık 2015 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve koşullara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Yanlışlıkla bir program yerine diğer bir programın girilmesi durumunda, girilen program tercih edilen program gibi işlem görür. Tercihlerin elektronik ortama yanlış aktarılmasından doğacak sonuçlardan aday sorumludur.

Adaylar en fazla 30 tercih yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

YDS, ÜDS veya KPDS'den en az 50.000 puan alan adaylar ya da ÖSYM tarafından belirlenen Yabancı Dil Eşdeğerliliğine ilişkin tabloda belirtilen sınavlarla ilgili geçerli belge/sonuç belgesi bulunan adaylar (Bu belgenin noter onaylı suretini de bulundurmalıdırlar.) dilekçe ekinde tercih tarihi bitmeden önce (tercih tarihinin son günü saat 12.00'ye kadar) Merkezimize ulaştıran adaylar Uzmanlık Eğitimi için tercih yapabileceklerdir. Adaylara saygıyla duyurulur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more