3 çocuğunun gözü önünde

3 çocuğunun gözleri önünde eski eşi tarafından vuruldu.

3 çocuğunun gözü önünde

İzmir’de yaşayan Fatma Ö. bir ay önce boşandığı eşi Erdal Ö.’nün silahlı saldırısına uğradı. Babalarının, annelerine kurşun yağdırmasına tanık olan çiftin 3 çocuğu, psikologlar eşliğinde, yaşadıklarını anlattı. Ağır yaralanan Fatma Ö. hastanede yaşam savaşı veriyor.

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde bir ay önce boşandığı eşi 41 yaşındaki Erdal Ö.'nün silahlı saldırısında ağır yaralanan 36 yaşındaki Fatma Ö. hastanede yaşam savaşı veriyor. Babalarının, annelerine kurşun yağdırmasına tanık olup dehşeti yaşayan çiftin 3 çocuğu, psikologlar eşliğinde, yaşadıklarını anlattı. Gözaltına alınan ve sağlık raporuna götürülürken “Namusumu temizlemeye uğraştım. Galiba temizleyemedim” dediği öne sürülen Erdal Ö.'nün sorgusu sürüyor. Özkanlar Semti Alia İzetbegoviç Caddesi numara 54'teki apartmanın bahçe bölümünde dün saat 16.00'da meydana gelen olayda; Bornova Vergi Dairesi'nde çalışan güvenlik görevlisi Erdal Ö., geçen 30 Aralık'ta boşandığı ve kendisiyle kalan çocuklarını görmeye gelen Fatma Ö. ile tartışmaya başladı. Boşanma aşamasında, tehdit edildiği gerekçesiyle polise başvurup kadın sığınma evine yerleştirilen ve bir süre önce de sığınma evinden ayrılıp normal yaşantısına dönen Fatma Ö. ile Erdal Ö. arasındaki tartışma, apartmanın önünde de devam etti.

9 KOVAN BULUNDU

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Erdal Ö. evliyken kendisini aldatmakla suçladığı eski eşi Fatma'ya kurşun yağdırdı. Fatma Ö. vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanırken, Erdal Ö. de aynı silahla intihara kalkıştı, ancak müdahale eden büyük kızı tarafından ikna edildi. Yerde kanlar içinde kalan Fatma Ö., çevredekilerin haber vermesiyle gelen sağlık görevlilerinin, kızının gözü önünde yaptığı müdahale sonrası Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, Erdal Ö.'yü gözaltına alırken, olay yerinde tam 9 boş kovan bulundu. Hastanede ameliyata alınan Fatma Ö.'nün vücudunda çok sayıda kurşun yarası olduğu ortaya çıktı. Saatler süren ameliyat sonrasında Fatma Ö.,Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedaviye alındı. Kendi ailesinin, boşandığından haberlerinin olmadığı bildirilen Fatma Ö. henüz hayati tehlikeyi atlatamadı.

SORGUSU SÜRÜYOR

Polis merkezinden sağlık raporu için hastaneye götürüldüğü sırada, “Namusumu temizlemeye uğraştım. Galiba temizleyemedim” diyen Erdal Ö.'nün ise Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusunun sürdüğü, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. Bu arada, olaya tanıklık eden çiftin 2'si kız 3 çocuğu, psikologlar eşliğinde yaşadıklarını anlattı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...