Sözcü Plus Giriş

42 öğrencide gıda zehirlenmesi şüphesi

Öğrenciler, hastanede tedavi altına alındı.

Güncellenme: 13:07, 08/05/2015
42 öğrencide gıda zehirlenmesi şüphesi

YALOVA’daki Termal Fen Lisesi’nde yatılı olarak eğitim gören 42 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Termal Fen Lisesi’nde dün akşam yemeğinde köfte ve patates yiyen öğrencilerinden 42’si, bu sabaha karşı gıda zehirlenmesi şüphesiyle öğretmenleri tarafından Yalova Devlet Hastanesi Acil Servise götürüldü. Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete de sabah hastaneye gelerek öğrencilerin durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı. Ardından açıklama yapan Mete, yatılı okuyan öğrencilerden bir bölümünün sabaha karşı karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetlerini öğretmenlere ilettiklerini belirterek, “Rahatsızlık hissbeden bir grup öğrenci saat 04.00 sıralarında hemen hastaneye kaldırıldı. O gruptan sonra sabah 06.30- 07.00 gibi bir başka grup öğrenci daha mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle geliyor. Sabahtan gelen grubun büyük bir kısmı gönderildi. Hatta derslere devam eden öğrencilerimiz de var. Yalova’da oturanların aileleri geldi. Onlar evlerine geçtiler. Şu anda da yeni birkaç öğrencimiz var. Rahatlatma amaçlı bir tedavi uygulanıyor. Onlar da taburcu edilecek” dedi.

Öğrencilerin rahatsızlanmasının neden kaynaklandığının henüz bilinmediğini de ifade eden Mete, “Laboratuar sonuçlarından sonra çıkacak. Çok şükür ki ağır bir vaka yok. Besinle alakalı ya da başka bir şeyle alakalı olup olmadığını laboratuar sonuçları ortaya çıktıktan sonra göreceğiz” diye konuştu.
Bu arada, öğrencilerin yediği köfte, patates ve içtikleri sudan örnekler alınarak incelenmek üzerine laboratuvara gönderildiği öğrenildi.
(DHA)