7 bakanlıkta atama

7 bakanlığa yapılan atamalarda çok sayıda kişinin yeri değişti.

7 bakanlıkta atama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret ile Maliye Bakanlıklarına ait atamalar gerçekleştirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre Niğde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Metin Bitim, Uşak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Abdullah Aydar, Erzurum Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Hacı İbrahim Buğdaycı, Düzce Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Salih Akbulut, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Süleyman Aslan, Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah Duran, Sinop Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Feridun Delen, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Muhammet Taha Güven, Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Mehmet Albayrak, Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, Şırnak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, Van Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Nevzat Gün, Ağrı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Ayşegül Sorguç, Malatya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, Bitlis Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ve Tunceli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Tülay Satır atandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişleri Tevfik Bayhan, Fatih Mehmet Güven, Uğur Yazıcı, Ramazan Doğan, Ömer Faruk Uslu, Serpil Erdoğan, Semiha Dostlar, Onur Batuman, Salim Yarar, Hayrettin Saldı, Yakup Aykın, Davut Seyhan, Serkan Çetinceli, Murat Bakır, Bekir Müjdat Derindere, Tunay Örs, Mustafa İlkan Özer, Şuayup Er, Hasan Kutluhan Kendir ve Aysun Yıldız, iş başmüfettişi oldu. Ahmet Çetin ise bakanlık müşavirliğine getirildi.
Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin atandı.
Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yerde Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sedat Önal yeniden atanırken, İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül getirildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müşaviri Halil Erdoğan, başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı. Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine Ahmet Vural, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müşavirliğine ise Kadir Aydın'ın atanması uygun görüldü.
Maliye Bakanlığı İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına Muhasebat Genel Müdürü Bekir Bayrakdar, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Murat Alan ile Vergi Başmüfettişliklerine Hakan Gürsoy, Kürşat Ataç, Hakkı Sayan, Ömür Külahlı ile Yusuf Çokyiğit'in atanmaları, uygun görüldü.