Sözcü Plus Giriş

Terminatör: Genisys

ABF yapımı aksiyon-bilimkurgu filmi 26 Haziran’da gösterime giriyor.

Başrollerini; Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Emilia Clarke’in paylaştığı filmin yönetmenliğini Alan Taylor yapıyor.

Film Özeti

Yıl 2029… İnsanların direniş önderi John Connor, makineler imparatorluğu Skynet’in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Joh Connor, sadık dostu Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına geri gönderir ve katil bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi Sarah Connor’ı kurtarması için görevlendirir. Bu sayede insan ırkının geleceğini korumuş olacaktır. Ne var ki Kyle Reese 1980’lerin Los Angeles’ına vardığında karşılaştığı şey bildiği anlamda bir geçmiş değildir. Olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi, zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına neden olur. Reese bu yabancı geçmişte beklenmedik müttefikleriyle, yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatmak gibi zorlu bir görevi yürütecektir.

Escobar: Kayıp Cennet

Fransa , İspanya , Belçika , Panama ortak yapımı olan gerilim filmi 26 Haziran’da seyircisiyle buluşuyor.

Başrollerini; Benicio Del Toro, Josh Hutcherson, Claudia Traisac’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Andrea Di Stefano oturuyor.

Film Özeti

Genç sörf eğitmeni Nick ve ağabeyi, daha iyi bir hayat kurma hayalleriyle Kanada’dan ayrılıp kokain cenneti Kolombiya’ya yerleşirler. Nick kısa bir süre içerisinde, vardıkları küçük kasabada yaşayan Maria adında bir genç kadınla tanışır ve aralarında hızlı bir çekim yaşanır. Nick bir süre sonra, yolsullara yardım için çalışan Maria’nın sıra dışı bir aileye sahip olduğunu öğrenir. Bölgenin en büyük kokain tüccarlarından olan Pablo Escobar’ın yeğeni olan Maria, Nick’i de çalkantalı bir yaşamın içine doğru çekecektir.

Karanlık Yerler

Fransa yapımı dram-gerilim filmi 26 Haziran’da vizyondaki yerini alıyor.

Başrollerini; Charlize Theron, Nicholas Hoult, Chloë Grace Moretz ‘in paylaştığı filmin yönetmenliğini Gilles Paquet-Brenner yapıyor.

Film Özeti

Filmin hikayesi, Libby Day’in ailesinin Kansas şehrindeki bir çiftlikte vahşi ve acımasız bir şekilde katledilmesiyle başlıyor. Yalnızca beş yaşında olan Libby, Ocak ayının ölümcül kar fırtınasının ortasında, bir şekilde buradan kaçıp kurtulmayı başarır. Ancak bu bir kurtuluş değildir. Zira yolda başından geçen çeşitli hazin olaylar ve talihsizlikler bir türlü hayatından silinmez.

Araftaki Ev

Venezuela yapımı korku-gerilim filmi 26 Haziran’da izle7yicisiyle buluşuyor.

Başrollerini; Ruddy Rodriguez, Gonzalo Cubero, Rosmel Bustamante’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Alejandro Hidalgo oturuyor.

Film Özeti

İki çocuk annesi olan Dulce, 5 yıl önce çocuklarıyla taşındığı evde sıra dışı bir durumun gerçekleştiğini keşfeder. Birdenbire esrarengiz olayların yaşanmaya başladığı eve dair ürkütücü bir kehanet vardır ve bu kehanet neredeyse gerçekleşmek üzeredir. 30 yıl sonra artık yaşlı bir kadın olan Dulce kendisini yıllarca kovalayan bu lanetin peşine düşmeye karar verir. Dulce eski evine geri dönerek yaşanan gizemli olayların arkasındaki gerçekleri araştırmaya başlar…

Onur

İngiltere yapımı komedi filmi 26 Haziran’da gösterime giriyor.

Matthew Warchus’un yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini; Bill Nighy, Imelda Staunton, Paddy Considine paylaşıyor.

Film Özeti

1984 yılında henüz 20 yaşındaki gey Joe, Bromley'den Londra'ya Onur Yürüyüşü'ne katılmak için gelir. Hissettiği tereddüt bir grup geç gey erkek ve lezbiyen ile tanışınca yerini rahatlamaya bırakacaktır. Gethin’s Soho Kitapevi'nde bir araya geldiği bu gençler aslında dönemin başbakanı Margaret Thatcher tarafından hoş görülmemektedir. Öte yandan aynı günlerde maden işçileri çalışma koşulları nedeniyle greve gitmiştir. Kuzey İrlandalı aktivist Mark Ashton ezilen iki kanadın birlik göstermesi gerektiğini savunur. Eşcinsel gençler, bir İrlanda kasabasına yardım için harekete geçerler ve gönülden yardımları toplumda karşılık bulur. Öte yandan iki grubunda güçlenmesini istemeyenlerin sabotajı hiç de uzak değildir…

Alkarısı: Cinnet

Türkiye yapımı korku-gerilim filmi 26 Haziran’da gösterime giriyor.

Başrollerini; Sanem İşler, Tuncay Tarhan, Mehmet Tokatlı’nın paylaştığı filmin yönetmenliğini Muzaffer Gülçek yapıyor.

Film Özeti

Korku ve gerilim türündeki Alkarısı: Cinnet filmi, adını yerleşik bir Anadolu efsanesinden alıyor. Genellikle lohusa kadınlara ve atlara musallat olduğu rivayet edilen ve anlatılarda uzun saçlı, çirkin bir kadın olarak tasvir edilen bir cin filmin öyküsünü oluşturyor.

Taksi Tahran

İran yapımı film 26 Haziran’da izleyicisiyle buluşuyor.

Hikayesinin Tahran sokaklarında geçtiği dram-komedi filminin yönetmenliğini Jafar Panahi yapıyor.

Film Özeti

Taksi Tahran’ın hikayesi, İran’ın başkenti Tahran’ın sokaklarında gezinen, görünürde diğerlerinden hiçbir farklı olmayan bir sarı takside geçiyor. Tahran’ın renkli sokaklarında ilerleyen taksi, her türden yolcuyu konuk eder ve şoför koltuğunda oturan kişi her yolcuyla farklı bir konu üzerine çeşitli röportajlar gerçekleştirir. Direksiyondaki isim ise ünlü yönetmen Jafar Panahi’den başkası değildir. Panahi, taksisinin ön panosuna monte edilmiş kamerasını yolculara çevirerek farklı konular üzerinden yürüttükleri sohbetlerle, izleyiciye içerisinde dram ve komedinin bir araya geldiği zengin bir Tahran portresi sunuyor.

McFarland, USA

ABD yapımı dram filmi 26 Haziran’da vizyona giriyor.

Başrollerini; Kevin Costner, Carlos Pratts, Johnny Ortiz’in paylaştığı filmin yönetmenliğini Niki Caro üstleniyor.

Film Özeti

Deneyimli bir koç olan Jim White, hayatında bir süredir bazı problemlerle mücadele etmektedir. Yaşadığı birtakım talihsiz olaylardan dolayı California’nın en fakir bölgelerinden olan McFarland’a yerleşir. Jim White burada, genç lise öğrencilerinin spora olan yatkınlıklarını keşfeder ve onların saklı kalmış potansiyelini ortaya çıkartmak ister. Gençleri bir yarışmaya hazırlayan White, onlara hayatlarının fırsatını da sunacaktır.

Kıvırcık: Ay Macerası

Fransa , Belçika , İspanya , İtalyac ortak animasyon filmi 26 Hziran’da sinemaseverlerle buluşuyor.

Seslendirmelerini; Kristina Hughes, Emilee Wallace, Peter Hudson’un yaptığı filmin yönetmenliğini Francis Nielsen yapıyor.

Film Özeti

Bir çiflikte yaşayan Blacky adındaki kara koyun, bir gün Ay’a gidebilmeyi kafasına takmış durumdadır. Çoban köpeği Kanuto’nun tek hayali ise gizliden gizliye aşık olduğu Blacky’nin bu hayali gerçekleştirmektir. İkili, birlikte sıra dışı özelliklere sahip karakterlerle tanışacakları sevimli bir maceraya atılırlar. Opera söyleyen inekler, centilmen kurtlar, göçmen örümcekler, Ay’a kalkacak rokeri hazırlayan bir grup olağanüstü köpek…

Kurbağa Prens

Malezya yapımı animasyon filmi 26 Haziran’da beyazperdeye taşınıyor.

Seslendirmelerini; Sean Astin, Tim Curry, Russell Peters’ın yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Chuck Powers oturuyor.

Film Özeti

Ribbit henüz kişiliği oturmamış ve çevresindekilere göre oldukça farklı bir kurbağadır. Bütün ailesi ve çevresindeki kurbağa arkadaşlarının aksine zıplamaktan ve suya girmekten nefret etmektedir. Bu durumdan rahatsız olan Ribbit, en yakın arkadaşıyla birlikte yaşamak için ona en uygun yeri bulmak için yola koyulur.

Son güncelleme: 11:05 26.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more