Adana Valisi’nden İslamı Tıp kongresi

Adana Valiliği'nin organizasyonunda "hastalıklara İslami açıdan" bakılacak. Programa Başbakan'ın eşi jinekolog Sare Davutoğlu da katılıyor.

Adana Valisi’nden İslamı Tıp kongresi

Ali Ekber ERTÜRK – ANKARA

Adana Valisi, Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun himayesinde gerçekleşecek “Tıbb-i Nebevi Kongresi” için valiliklere yazı gönderdi. Vali Büyük’ün davetiyesindeki İslami ifadeler dikkat çekti.

Sağlık konularına İslami açıdan bakmayı öngören “Tıbbi Nebevi Kongresi” 6-9 Mayıs 2015 tarihinde Adana'da yapılacak. Çukurova Üniversitesi'nin öncülüğünde düzenlenecek kongreyi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun doktor olan eşi Sare Davutoğlu himaye edecek. Adana Valiliği de tüm valiliklere yazı göndererek, Kongre'ye destek istedi.

“HADİSLER ÇERÇEVESİNDE…”

Adana Valisi Mustafa Büyük imzasıyla valiliklere gönderilen davet yazısındaki İslami vurgular ise dikkat çekti.

İşte valiliğin davetiyesindeki ifadeler; “İnsana, akli ve ilmi tecrübeyi doğumdan ölüme kadar hayatın bütün dönemleri için rehber kılan, beşeri iradenin ilahi emirler doğrultusunda kullanılması halinde, sıhhat ve saadeti vadeden yüce dinimizin ana kaynakları Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz'in hadisleri çerçevesinde, İslam'ın tıbba getirdiği yenilik, katkı ve yorumların değerlendirileceği bir ‘Uluslar arası Tıbb-i Nebevi Kongresi” gerçekleştirilmesi programlanmıştır.”

Program; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Jinekolog hekim olan eşi Sare Davutoğlu’nun himayesinde gerçekleştiriliyor. Kongreye Davutoğlu’nun da katılması bekleniyor.

ATEŞLE DAĞLAMA DA VAR HACAMAT ETMEK DE

Kongre'de, İslami açıdan ele alınacak konular ise şu şekilde sıralandı; Kur'an ve Hadislerde Şifa, Hz Peygamberin Tıp Alanındaki Uygulama ve Tavsiyeleri (Ateşle Dağlamak, Hacamat vs), Koruyucu Hekimlik, Enfeksiyon Hastalıkları ve Karantina, Anne, Çocuk Sağlığı ve Emzirme, Kişisel Bakım ve Hijyen, Kötü Madde Kullanımı ve Zararlı Alışkanlıklar, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Gıda Güvenliği, Sağlıklı Cinsel Hayat, Güncel Tıp ve İslamiyet, İnanç ve İmmünoloji, İbadetin İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi, Organ Bağışı ve Doku Nakli, Hıtan/Sünnet Olmak, Zaman Yönetimi ve Sağlık, Yaşlılık ve Bakım, Helal ve Haram Gıdalar, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Alternatif Tıp ve İslam, Plastik Cerrahi ve İslam, Dua ve Ruh Sağlığı, Kan ve Kan Ürünleri Kullanımı, Vakıf ve Tıp.

Edirne Valisi'nden Osmanlıca mesaj!Edirne Valisi’nden Osmanlıca mesaj!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...