Sözcü Plus Giriş


Türkiye son bir haftadır adliyelerdeki ‘güvenlik boşluğunu’ konuşuyor. Çağlayan’da meydana gelen terörist saldırının ardından gözlerin çevrildiği adliye saraylarına ilişkin farklı açıklamalar art arda geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin saldırısını avukatların “üst aramasına” bağlamış, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal buna tepki göstermişti. Adliyelerdeki güvenlik açığına ilişkin son haber ise Konya’dan geldi. Boşanma davası yüzünden çıkan kavgada bıçakların çekilmesi sonucu 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti;
Hasan Güneş (41), kızı Fatma K. ve boşanma davası süren damadı Yunus Emre K. (21), daha önce aralarında yaşanan kavga ile ilgili duruşma için Konya Adliyesi’ne geldi.
Güneş ve damadı arasında adliye binasının 3. katında bulunan 18. Asliye Ceza Mahkemesi salonu önünde tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen olayda Yunus Emre K, Güneş’i boğazından bıçakla yaraladı. İlk müdahalesi çevredekiler tarafından yapılan Hasan Güneş, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Güneş’in durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yakalanan şüpheli Yunus Emre K, Beyhekim Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kocasakal'dan Erdoğan'a sert yanıt

Kocasakal’dan Erdoğan’a sert yanıt

Çağlayan'da x-ray muamması!

Çağlayan’da x-ray muamması!

Son güncelleme: 14:42 09.04.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more