Ağbaba da ön seçime gidiyor

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Ercan Karakaş ön seçime girecek isimler arasında yer aldı.

Ağbaba da ön seçime gidiyor

CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Ercan Karakaş, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden önseçime girecek isimler arasında yer aldı. Karakaş, İstanbul İkinci Bölgeden, Ağbaba da Malatya'dan milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Karakaş yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran 2015'de yapılacak genel seçim için İstanbul 2. Bölge'den CHP milletvekili aday adayı olduğunu belirterek, “Bu seçimde partimizin adaylarını önemli ölçüde önseçimle belirleyecek olmasının, partimiz için bir kazanç ve Türkiye siyaseti için örnek alınması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede ve bu anlayışla, 29 Mart'ta yapılacak önseçimlere katılıyorum” dedi.

Bu seçimin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Karakaş, şöyle devam etti:
“Seçmenlerimizin tek adama bağlı, otoriter bir sistem arayışını önleyeceğine inanıyorum. Türkiye'nin ihtiyacı herkesin eşitlik, özgürlük ve refah içinde yaşayacağı, dayanışmacı bir toplum, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti, temiz ve demokratik siyasettir. Tüm yurttaşlarımızı bu hedefler için mücadele eden CHP'ye güç vermeye çağırıyorum.”

AĞBABA DA ÖNSEÇİME GİRECEK
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da, önseçime girecek Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri arasında yer alıyor. Malatya'dan milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunan Ağbaba, kendisinin örgütten gelen biri olduğunu vurgulayarak, “Ben örgütte çeşitli kademelerde görev yapmış birisiyim, örgüt sayesinde buralara geldim. Bu nedenle önseçime girmeyi doğru buldum” diye konuştu. (ANKA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...