Sözcü Plus Giriş

PKK’nın silah bırakma kararında geri adım atmasının ardından Doğu ve Güney Doğu Anadolu’dan çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Ağrı Doğubayazıt’ta yakınlarında Ağrı Dağı’ndan inen teröristlerle çevrede güvenlik tedbiri alan askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.

Dün akşam saatlerinde çıkan çatışmada Doğubayazıt-Gürbulak karayolunda da ulaşım aksadı. Bir saatten fazla sürdüğü öne sürülen çatışmadan sonra PKK’lılar Ağrı Dağı’na çekilirken, güvenlik güçleri bölgede geniş önlem aldı. Ağrı Valiliği tarafından çatışmaya ilişkin yapılan açıklamada, “Ağrı Valiliği, Doğubayazıt İlçesi’ne bağlı Topçatan Köyü yol ayırımında devriye görevi yapan güvenlik görevlilerine, saat 19.40 sıralarında PKK’lılar tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi.

Güvenlik güçlerinin ateşe anında karşılık verdiği belirtilen açıklamada, teröristlerin silahlarından çıkan kurşunların, yoldan geçen 3 TIR’ın sürücü kapıları ile tekerlerine isabet ettiği ve maddi zarara yol açtığı kaydedildi.

DHA