Sözcü Plus Giriş

Ahmet Kural kimdir? Ahmet Kural bu akşam Beyaz Show’da!

Ekranların fenomen dizisi olan Kardeş Payı'nın Metin Özdemir'i Ahmet Kural bu akşam Beyaz Show'da!

Güncellenme: 14:19, 08/05/2015
Ahmet Kural kimdir? Ahmet Kural bu akşam Beyaz Show’da!

Ahmet Kural bu akşam Beyaz Show’a çıkıyor. Ekranların sevilen yüzü, başarılı sanatçı Ahmet Kural, geçen hafta finalini yaptıkları fenomen dizi Kardeş Payı sonrası Beyaz Show’da hayranlarının sorularını cevaplandıracak. Ahmet Kural’ın konuk olacağı Beyaz Show bu akşam Kanal D ekranlarında. Peki Ahmet Kural kimdir?

AHMET KURAL KİMDİR?

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya’da dünyaya geldi. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Ahmet Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Ahmet Kural, eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT’de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başlayan Ahmet Kural, Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak ratinglerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı. Ahmet Kural, “Güneşin Oğlu” adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldıktan sonraRamazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

Ahmet Kural, 2010 yılında Selçuk Aydemir’in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. Ahmet Kural ile Murat Cemcir sırasıyla Çalgı Çengi filminde, İşler Güçler dizisinde ve Düğün Dernek filminde başrolleri paylaştılar. Ahmet Kural bunların dışında 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren “Oflu Hoca’nın Şifresi” isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu” adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

Ahmet Kural, son olarak Star TV’de ilk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan ve geçen hafta final yapan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaşmaktaydı.

Ahmet Kural’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2014    Oflu Hoca’nın Şifresi  –  Bakan
2014    Kardeş Payı  –  Metin Özdemir
2013    Düğün Dernek  –  Tüpçü Fikret
2012-2013    İşler Güçler  –  Kendisi (Ahmet Kural)
2012    Behzat Ç. –   Çalgıcı Gürkan (60. Bölümde konuk oyuncu)
2011    Üsküdar’a Giderken  –  Kasap Hasip
2010-2011    Elde Var Hayat  –  Metin
2010    Memleket Meselesi –  Mustafa
2010    Çalgı Çengi  –  Gürkan
2009    Ramazan Güzeldir  –  Mafya (21. Bölümde konuk oyuncu)
2009    Bir Bulut Olsam  –  Harun Öğretmen
2009    Kahramanlar  –  Serkan
2008    Gazi  –  Fırat Kalender
2007    Evimin Erkeği  –  Kapıcı Reco
2007    Fikrimin İnce Gülü   – Savaş