Akhisar’daki vahşette bir cinayet daha!

Yakılmış kadın cinayetinin ardından ikinci ceset bulundu.

Akhisar’daki vahşette bir cinayet daha!

Manisa’nın Akhisar İlçesi’ndeki zeytinlik alanda bir barakada bir kadının yanmış cesedinin bulunmasının ardından gözaltına alınan 3 kişinin sorgusu sürüyor. Soruşturmada ikinci bir cesede daha ulaşıldı.

Edinilen bir bilgi üzerine bölgede başlatılan arama çalışmalarında toprağa gömülü halde geriye kemikleri kalmış ikinci bir cesede daha ulaşıldı. Cesetlerin farklı zamanlarda ortadan kaybolan her ikisi de engelli biri erkek iki kişiye ait olduğunu sanıldığı, DNA sonucuna göre kesinlik kazanacağı belirtildi.

Geçen pazar günü Akhisar Cumhuriyet Mahallesi Su yolu Mezarlığı Mevkii’nde bulunan zeytinlik içindeki barakada, 20 yaşın üzerinde olduğu sanılan, yakılmış bir kadın cesedi bulundu. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede, cesedin yüzde 90’ının yanması yüzünden nasıl öldürüldüğü belirlenemedi. Ayrıca yine aynı sebeple, ölen kişinin tecavüze uğrayıp uğramadığı da tespit edilemedi. Kimliği belirsiz kadın cinayetiyle ilgili dün biri anne-kız diğeri erkek üç kişi gözaltına alındı. Akşam saatlerinde şüpheliler önce cesedin bulunduğu yere ardından Hashoca Mahallesi 67 Sokak’taki evlerine götürüldü. Şüphelilerin evlerinde Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler inceleme yaptı. Zanlıların sorgusu sürerken yaşanan bir gelişme ekipleri tekrar harekete geçirdi. Aynı bölgede ikinci bir ceset olduğu bilgisini edilen ekipler, arama çalışması başlattı. Bu gece ilk cinayetin bulunduğu barakaya 100 metre mesafedeki bir tarlada geriye kemikleri kalmış gömülü bir ceset bulundu. Kemikler bulunduğu yerden alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İlk cesedin Seferihisar’da kaybolan sağır ve dilsiz bir kadına ait olduğunun sanıldığı, ikinci cesedin ise 2013 yılı Aralık ayından beri kendisinden haber alınamayan yine engelli bir erkeğe ait olduğunun tahmin edildiği, DNA sonuçlarına göre isimlerin kesinlik kazanacağı belirtildi. Şüphelilerin kimlikleriyle ilgili şuan için bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili gözaltına alınan kadının oğlunun da arandığı öğrenildi. (DHA)

Yakılmış kadın cinayetinde yeni iddiaYakılmış kadın cinayetinde yeni iddia

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...