Sözcü Plus Giriş

1986  Rize doğumlu olan Meltem Banko ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.  3 yıl boyunca Atılımcı Hukukçular Topluluğu'nun başkanlığını yürüten Meltem Banko “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” adında bir kampanya başlatarak Rize-Pazar, Çorum-Boğazkale, Kırıkkale-Keskin ilçelerinde kütüphaneler açılmasını sağlamıştır.

Meltem Banko 1 Ocak 2012 tarihinde Ankara'da kendi hukuk bürosu açmıştır. Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Aile Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Sosyal Medya Hukuku, Basın Hukuku, Miras Hukuku , Siyaset Bilimi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Ankara Barosu Türk Ceza Mevzuatı ve Uygulamaları, Türkiye Barolar Birliği Bilişim Hukuku İleri Eğitim Sertifika Programı,  Ankara Barosu Gelincik Projesi Gönüllü Avukatlar Eğitim Sertifikası sahibidir.

Radyo Evi Derneği (RADEV) tarafından 2013 yılında Yılın Pozitif Hukukçusu seçilen ve Internet, Medya Ve Bilişim Federasyonu Genel Koordinatörü görevini icra eden Av. Meltem Banko Sosyal medya mecralarında telif hakları ve reklamcılık, nefret söylemleri ve benzeri suçların kovuşturulması ve bilgi güvenliğinin sağlanmasına kadar birçok Bilişim Hukuku konularında kendini geliştirmiştir.

Yayınlanma Tarihi:10:08,