‘AKP sona yaklaşıyor’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın AKP'nin kendisini halkın yerine koyduğunu söyledi.

‘AKP sona yaklaşıyor’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP iktidarının bir çıkmaz sokağa girdiğini, rejimle beraber kendi geleceğini de tıkadığını belirterek, “Kendini halkın yerine koyan, milletin yetkilerini gasp eden ve onun temsilcilerini düşman sayan her anlayış gibi AKP'yi bekleyen kaçınılmaz akıbet de çıkmaz sokakta onu yakalayacaktır” dedi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “İktidar partisine 400 milletvekili verin, onlar da başkanlık sistemini getirsinler” sözlerini anımsatarak, şunları ifade etti:
“Oysa buna ne yetkisi ve ne de hakkı vardır. Bir siyasi partiye oy isteme cüretinde bulunması, Türkiye'de bizzat cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden bu zatın marifetiyle hukukun ayaklar altına alındığının delilidir. Erdoğan'ın hayata geçirmeye çalıştığı sistemin yeryüzünde bir benzeri veya örneği yoktur. İnkar edilmez bir gerçektir ki, dikta rejimi bu milletin mayasına uymamaktadır. Başkanlık rejimini Türkiye'ye yerleştirmemekle suçlanan Atatürk'ün parlamenter demokrasiyi ve kuvvetler ayrılığını tercih etmesinin sebebi de milli hasletlerimizde aranmalıdır. Erdoğan boşuna heveslenmemelidir; milletimiz, bütün erklerin bir adamın eline verilmesini asla onaylamayacak ve onun tek adamlık şovlarına itibar etmeyecektir. MHP olarak şimdiden uyarıyoruz; Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı görev ve yetkilerini aşarak yani Anayasa'yı çiğneyerek açık açık AKP’ye oy istemesi, rejim bunalımına kapı aralamaktadır. Sistem bu zorlamayı kaldırmayacak ve kilitlenerek devlet çarkının işlemez hâle gelmesine yol açacaktır. Tayyip Erdoğan'ın sistemi tıkaması yüzünden ortaya ciddi bir rejim buhranı çıkacaktır.”

-“AKP, ERDOĞAN YÜZÜNDEN HER GEÇEN GÜN KAN KAYBETMEKTEDİR”-
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ise çareyi siyasetin dilini giderek çirkinleştirmekte aradığını vurgulayan Yalçın, şunları ekledi:
“Kaçak Saray oturanı ile çırağı Davutoğlu'nun ilişkisi Karagöz'le Altıkulaç Beberuhi arasındaki münasebete benzemektedir. Siyasetin Beberuhi'si Davutoğlu, kalıbına uymayan bıçkın tavırlarıyla ancak kötü bir Erdoğan taklitçisidir. Davutoğlu ötekileştirme ve kutuplaştırmada hocasından geri kalmamak için var gücüyle uğraşmaktadır. Ancak güdük boynuzun kulağı geçmesi mümkün değildir. Tayyip Erdoğan ve taklidi Ahmet Davutoğlu, son günlerde yaptıkları konuşmalarla büyük çamlar devirmektedir. Bu konuşmalardan birinde siyasi rakipleri için ‘Bunlar inşaata bekçi bile olamazlar' diyen Tayyip Erdoğan, kendi fikir ve duruş perişanlığını ele vermiştir. Bulunduğu makam kendisine beş numara bol gelmektedir. Rakiplerimi sözle alt edeyim derken kendisi alta düşmektedir. Diğer taraftan Davutoğlu, Başbakan olalı beri kendinde değildir; adeta haşhaş çiğnemiş, captagon almış gibi kelam etmektedir. Rakip siyasi partilerin liderlerine bonzai kabilinden lakaplar takmaya çalışan Davutoğlu'na bu yüzden Haşhaşin Ahmet veya Captagon Ahmet sıfatı daha çok yakışmaktadır. Davutoğlu'nun kullandığı dilin şiddeti, tıpkı Beştepe'de oturan ustası gibi şiddetin dilini beslemektedir. Ama onun başında bulunduğu AKP; cumhurbaşkanlığı sorumluluğunu ve ciddiyetini bir tarafa bırakarak bütün kesimlere ayar vermeye çalışan, millete efelenmekten bir türlü vazgeçmeyen Erdoğan yüzünden her geçen gün kan kaybetmektedir. Bunun içindir ki Erdoğan'ın beceriksiz çırağı Ahmet Davutoğlu da ayrımcılık ve kutuplaştırmada ustasını taklit ederek kan kaybını önlemeye çalışmaktadır. Ama bu, yaraya mikrop sürmekten farksızdır.
AKP iktidarı bir çıkmaz sokağa girmiş, rejimle beraber kendi geleceğini de tıkamıştır. Kendini halkın yerine koyan, milletin yetkilerini gasp eden ve onun temsilcilerini düşman sayan her anlayış gibi AKP'yi bekleyen kaçınılmaz akıbet de çıkmaz sokakta onu yakalayacaktır.”(ANKA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...