AKP toplantısına Erdoğan ayarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TÜRGEV'de yaptığı açılış töreninden dolayı AKP Grup Toplantısının saati ileriye alındı.

AKP toplantısına Erdoğan ayarı

Haber: Deniz AYHAN/ Fotoğraf:Zekeriya ALBAYRAK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın TÜRGEV’de yaptığı açılış konuşması, AKP grup toplantısına rötar getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün ATO Congresium’da düzenlenen TÜRGEV yurtları toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan’ın katıldığı ve 11’de başlayan tören beklenenden uzun sürünce, bugün 12.15’te Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından TBMM’de yapılacak olan AKP Grup Toplantısı başlayamadı. Grup toplantısı 1 saat gecikmeli olarak 13.15’te başlatıldı.

Davutoğlu’nun AKP grup toplantısındaki hedefi MHP oldu. Başbakan Davutoğlu MHP’nin açıklaması için ‘Darbe çağrısıdır’ dedi.

Erdoğan TÜRGEV için konuştu!Erdoğan TÜRGEV için konuştu!

İşte Davutoğlu’nun sözlerinden satırbaşları…

İki hafta önce bu kürsüde ifade etmiştim. New York Times'a Pensilvanya'daki zat bir yazı yazıyor, Kılıçdaroğlu direniş çağrısı yapıyor, MHP densizliklere destek veriyor, bütün bunların karşısında duran ise AKP grubunun azimli tutumu. Gencecik çocuklarımızı katleden o vandallara karşı, 6-7 ekim olaylarının üzerinden bir hafta geçmeden iç güvenlik paketini görüşmeye başladık. 6-7 eylül olayları olmasaydı bazı tedbirler almaya ihtiyaç hissetmeyecektik.

Arkadan birileri harekete geçin dedi ve hep beraber birlikte harekete geçtiler. İki şeyi gördük. Kirli ittifaklar var. hükümet nerede diye soran Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir koalisyonla HDP ile birlikte 6-7 ekimden önce HDP eş başkanının sokağa çıkın tahriki gibi Kılıçdaroğlu da sokağa çıkın çağrısı yapıyor. Şimdi güya özgürlükleri savunuyorlar öyle mi? Bize kimse özgürlük dersi veremez. Kim toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak isterse, bizi eleştirseler de onların düşünce özgürlüğünü savunmak bizim görevimiz. Ama Molotof atılırsa, yüzlere maskeler takılırsa ve şehirlerimiz yakılıp yıkılırsa Türkiye Cumhuriyeti buna izin vermez, vermeyiz.

Buradan muhalefet partilerine sesleniyorum. Eleştirin, yapacağınız katkıları yapın. Arkadaşlarımız söyledi, ne teklifiniz varsa getirin konuşalım dedik. Teklif getirmediler, söyleyecek bir şey yok.

Meclis başkan vekilimize hakaret ediyorlar saldırıyorlar. Divanın önünde sloganlar atıyorlar. Sadece AKP'yi değil Meclis'in manevi şahsiyetine hakaret ediyorlar. Biz buradan bir kez daha sesleniyoruz, hakaret onlara edep bize yakışır.

MHP’NİN AÇIKLAMASI DARBE ÇAĞRISIDIR

Bugün MHP’den bir açıklama yapıldı. “Genelkurmay başkanları eskiden Türkiye'nin milli çıkarları açısından mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirler” Bu darbe çağrısıdır arkadaşlar.

Bu eski Türkiye alışkanlığıdır. Sayın Genelkurmay Başkanımız ve şerefli Türk subayları demokratik yolla iktidara gelmiş hükümetimizin emrindedirler. Hükümetimizin aldığı kararları uygularlar. Geçti o dönem. Biz ne 27 Mayıs ne 12 Eylül’deyiz ne de apoletlerle böyle konuşulan 28 Şubat’tayız. Yeni Türkiye’de buna pabuç bırakmayız.

Demokratik yolla iktidara gelmiş hükümetimize karşı neredeyse isyana çağıracaksınız. Bu ne vatanseverlikle, ne demokrasi ahlakıyla ifade edilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...