Sözcü Plus Giriş

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Yenimahalle'de uzlaşı kültürünün hakim olduğuna dikkat çeken Başkan Yaşar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Camiye de gidiyorum, Cem törenine de katılıyorum. Her ırktan, her mezhepten vatandaşlarımızla Yenimahalle'de birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. İnanç kişinin bireysel hakkıdır. Herkesin inancına saygı duymak gerekir” dedi.

“Kıvılcım, Türkiye'ye sıçramasın”

İslam coğrafyasında yaşanan acılara değinen Yaşar, “Hassas bir dönemden geçiyoruz. İslam coğrafyasında yanan ateşin ülkemize de sıçramaması için bu ülkede yaşayan herkesin çok dikkatli olması lazım. Kardeşliğimizi, birlik beraberliğimiz bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Camiye de cem evine de eşit hizmet”

Yenimahalle Belediyesi olarak camilere de cem evlerine de eşit hizmet ettiklerine vurgu yapan Yaşar, “Aynı Peygambere, aynı kitaba inanan insanlarız. Hoşgörü, uzlaşı kültürü içerisinde yaşamalıyız. Biz camilere de cem evlerine de hizmet veriyoruz. Camilerimizin eksikliklerini gideriyor, tadilatlarını yapıyoruz. Aynı zamanda Alevi vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Batıkent'e Türkiye'nin en büyük cem evini kurduk. Orada Alevi vatandaşlarımız özgürce ibadetlerini yapıyorlar” dedi.

Yenimahalle Belediyesi'nin Alevi vatandaşlara yönelik hizmetlerinin takdire şayan olduğunu kaydeden Demir ise Yaşar'a teşekkürlerini sundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more