Sözcü Plus Giriş

Ali İsmail Korkmaz, bundan tam iki sene önce Gezi Parkı protestoları sırasında polis ve esnafın saldırısına uğrayarak tedavi gördüğü hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün ikinci yılında sosyal medyada çeşitli anma mesajları yayınlanırken, 19 yaşında öldürülen Ali İsmail Korkmaz için Hatay’da da anma töreni yapılacak.

ALİ İSMAİL KORKMAZ İÇİN HATAY’DA TÖREN

Ali İsmail Korkmaz için Hatay’da yapılan anma töreni, saat 18.00'de Hatay'da Ekinci Mezarlığı'nda anılarak başlayacak. Saat 20.00'de Sümerler Amfi Tiyatro'da Ali  İsmail Korkmaz’ın aile üyelerinin konuşmaları ile başlayacak programda Melike Demirdağ, İlkay Akkaya, Mazlum Çimen, Şükrü Erbaş'ın katılımlarının yanı sıra ALİKEV Tiyatro Topluluğu ve Kaldırım Müzik Topluluğu ve Nihat Mugil yer alacak. Ali İsmail Korkmaz anma programında ayrıca, Ali-Ahmet-Abdullah Futbol Turnuvasının kazananlarına da ödülleri takdim edilecek.

ALİ İSMAİL KORKMAZ KİMDİR?

1994’de Hatay’da doğan Ali İsmail Korkmaz Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla katıldığı yürüyüşe müdahale eden polis ve karşıt görüşlü gruplar tarafından darp edilmesi sonucu 10 Temmuz 2013 tarihinde 19 yaşında hayatını kaybetmiştir. Eskişehir’de 2013 Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amaçlı düzenlenen yürüyüşte polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçan eylemcilerden birisi olan Anadolu Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz önce polis tarafından, sonra da eli sopalı gruplarca darp edildi. Darp edildikten sonra gittiği hastanede tedavi görememiş ilk tıbbi müdahaleyi ancak 20 saat sonra alabilen Ali İsmail Korkmaz, beyin kanaması geçirmiş ve 38 gün boyunca komada kalmıştı. Ancak 10 Temmuz 2013 günü hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü Eskişehir’de protesto edilmiştir.