Altan Karındaş kimdir? Altan Karındaş yoğun bakıma alındı!

Sanatçı Altan Karındaş yoğun bakımı alındı. Sanatçının sağlık durumuyla ilgili detaylar ve Altan Karındaş kimdir sorusunun cevabı haberin devamındadır.

Altan Karındaş kimdir? Altan Karındaş yoğun bakıma alındı!

Ünlü oyuncu korkuttu. Altan Karındaş geçen pazar günü mide ağrısı şikayetiyle Marmaris Özel Yücelen Hastanesi’ne gitti. Buradaki tahlil ve tetkiler sonucu Altan Karındaş’a mide kanaması tehşisi konuldu ve Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Birol Esen, Karındaş’ın acilen yoğun bakım ünitesine alınmasını istedi. İki gündür yoğun bakımda olan Karındaş’ın, bilincinin açık olduğu durumunun yiyiye gittiği ancak kontrol altında tutulması için yoğun bakım ünitesinde bir süre daha kalacağı bildirildi.

ALTAN KARINDAŞ KİMDİR?

30 Ağustos 1928 doğumlu Altan Karındaş,  sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu aynı zamanda bir seslendirme sanatçısıdır. 1951- 52 sezonunda Muhsin Ertuğrul yönetmenliğinde Küçük Sahne’de, İlk oyunu ‘Kanlı Düğün’ ile tiyatro hayatı profesyonel olarak başlayan Altan Karındaş, daha sonra ‘Arpa Ambarı’, ‘Örümcek’, ‘Karakolda’, ‘Bu Akşam Semerkant’ta Sokakta’, ‘Figaronun Düğünü’, ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’, ‘Şurdan Şuraya Gitmem’ gibi 70’in üzerinde oyunda yer aldı. Şehir Tiyatroları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Saim Alpago Tiyatrosu, Gen-Ar Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışan Karındaş, gençliğinde şarkıcılık da yaptı. Çeşitli hayvan ve çocuk sesi taklitlerinde büyük başarı kazanan ve dublajda aranan sanatçı olan Altan Karındaş, 90’lı yıllarda bir TV kanalında yaptığı ‘Çöpçatan’ adlı programla günümüzün evlilik programlarının öncüsü oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...