Sözcü Plus Giriş

Ankapark yerine 4 Ankaray yapılırdı

Mimarlar : “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankapark'a harcadığı para ile 4 adet Ankaray hattı ve 10 km metro hattı yapılırdı”

Güncellenme: 17:50, 06/05/2015
Ankapark yerine 4 Ankaray yapılırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi talan edilerek vasiyet ihlal edilerek , hukuk ihlal edilerek yapılan Ankapark ile ilgili maliyetler mimarların tepkisini çekti. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Atatürk Orman Çiftliği’nde yumuşak zeminde, Kaçak Park ve oyuncaklar için yapılan maliyetlerle 4 Ankaray hattı, 10 km metro yapılırdı.20 yıldır 1 km bile metro yapmayı beceremediği için Ulaştırma Bakanlığı sürece el koydu. Belediye Başkanı oyuncaklarla oynaya dursun bu kentin ulaşım sorunları dağ gibi, metroyu bile beceremedi. Bu kadar para yasadışı olan, ölü yatırıma yapılır mı Ankapark mı Kankapark mı?” dedi.

Candan Atatürk Orman Çiftliği’nde yasadışı şekilde yapılan kaçak parka harcanan her kuruş paranın kentlilere ait olduğunu, kamunun kaynaklarını israf eden Gökçek’in yargı önünde hesap vereceğini sözlerine ekledi.