Sözcü Plus Giriş

AÖF 2014-2015 Bahar Dönemi dönem sonu sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

23-24 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavı sonuçlarının açıklanacağı gün AÖF öğrencileri tarafından merakla bekleniyor.

Güncellenme: 08:10, 01/02/2016
AÖF 2014-2015 Bahar Dönemi dönem sonu sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

23-24 Mayıs 2015’de AÖF Bahar Dönemi dönem sonu sınavı yapıldı. AÖF bahar dönemi final sınavına giren öğrenciler merakla AÖF sınav soruları ve cevaplarının yayınlanmasını ve AÖF final sınavı sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. AÖF sınav soru – cevapları ve AÖF sınav sonuçlarına dair Anadolu Üniversitesi’nden bir açıklama gelmedi. AÖF öğrencileri girdikleri sınavın sonuçlarının bir an önce açıklanması bekliyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadaolu Üniversitesinden AÖF dönem sonu sınavı sonuçları ile ilgili olarak henüz bir açıklama gelmedi. AÖF soru ve cevapları ve AÖF final sınavı sonuçları Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinden (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) ilan edilecek. AÖF sınav sonuçları açıklandığı vakit aşağıda bulunan ekrandan T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile girip öğrenebilirsiniz.

AÖF Sınav soruları ve cevap anahtarları internette nerede yayımlanıyor?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar yapılmış açıköğretim sınavlarının soruları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminde yayımlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların doğru cevaplarını görebilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

AÖF Ara ve dönem sonu sınav notunun başarı notuna katkısı ne kadardır?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30'u, dönem sonu sınav notunun %70'tir.
Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

AÖF Sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilir?

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen öğrencilerimiz sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde itirazlarını şu şekilde yapabilirler;

*Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek
*aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek
#sor|izle|öğren sayfasındaki #sorusor bölümünden

Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliğinin Yazışma Adresi: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 ESKİŞEHİR

Yayınlanma Tarihi:09:42,