Sözcü Plus Giriş

AÖF sınav sonuçları eli kulağında! (2015 – Bahar Dönemi)

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi öğrencileri 2015 bahar dönemi AÖF final sınavlarının sonuçlarını bekliyor.

11:52 -
AÖF sınav sonuçları eli kulağında! (2015 – Bahar Dönemi)

Açıköğretim öğrencileri merakla Bahar dönemi AÖF sınav sonuçları ile ilgili açıklamayı bekliyor. 23-24 Mayıs’ta yapılan final sınavlarının sonuçlarını henüz açıklanmadı ama Anadolu Üniversitesinden yakında bir açıklama bekleniyor. AÖF sınav sonuçları açıklandığında öğrenciler sınavlarda başılı olup olmadıklarını Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinden öğrenebiecekler (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim). Alternatif olarak söz konusu sınav sonucu sorgulama sayfasına aşağıdan da erişebilirsiniz. TEk yapmanız gereken T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmak.

AÖF Sınav soruları ve cevap anahtarları internette nerede yayımlanıyor?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar yapılmış açıköğretim sınavlarının soruları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminde yayımlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların doğru cevaplarını görebilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

AÖF Ara ve dönem sonu sınav notunun başarı notuna katkısı ne kadardır?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30'u, dönem sonu sınav notunun %70'tir.
Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

AÖF Sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilir?

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen öğrencilerimiz sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde itirazlarını şu şekilde yapabilirler;

*Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği birimine dilekçe göndererek
*aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine e-posta göndererek
#sor|izle|öğren sayfasındaki #sorusor bölümünden

Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliğinin Yazışma Adresi: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 ESKİŞEHİR

Son güncelleme: 08:11 01.02.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more