Reklamsız Sözcü

Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi

Araçların vergi ve ceza durumu için araç borç sorgulama yapılabilir. Araç borç sorgulama için online olarak bilgi alınabilir.

android-time 13:09
Araç Borç Sorgulama Online İşlem Merkezi
Araçların vergi ve ceza durumu için araç borç sorgulama yapılabilir. Araç borç sorgulama için online olarak bilgi alınabilir.

Araç sahiplerinin motorlu taşıtlar vergisi için kurumlar yerine internet hizmetlerini seçmelidir. Kişiler motorlu taşıtlar vergisi için online sorgulama yapabilir. Üstelik sorgulama sonrasında ödenmemiş tüm borçlar için kredi kartı ile ödeme imkanı sağlandığından online olarak ödeme de yapılabilir. Kişilerin yapacağı ödemeler sonrasında ise direk sistemden borç düşülecek ve vergi ödenmiş olacaktır.  Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler aşağıda yer alan adımları takip etmelidirler.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Borcu Sorgulama

Motorlu taşıtlar vergisi işlemlerinde kişiler araçları için motorlu taşıtlar vergisi borcu olup olmadığını öğrenebilir. Bu tür işlemlerde kişiler GİB internet vergi dairesi üzerinden işlem yapması gerekir. Motorlu taşıtlar vergisi sorgulaması için kişilerin ilk olarak GİB ana sayfasında yer alan menüden motorlu taşıtlar vergisini seçmesi gerekir. Seçim yapıldığında gib.gen.tr bloğunda yer alan MTV sorgulama yazısında verilen bilgilere göre aşağıdaki sayfa açılacaktır.

Resmi Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Sitesine Giriş İçin Tıklayın

Bu ekrandaki seçim sonrasında açılacak ekranda yine motorlu taşıtlar vergisi seçimi yapılmalıdır. Ardından kişilerin bilgilerine ulaşılması için ekranda bir form açılır. Formun doldurulması sonrasında ise kişilerin motorlu taşıtlar vergisi durumunu incelemesi yeterli olur. Motorlu taşıtlar vergisi seçimi için aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Trafik Ceza Borcu Sorgulama Ve Ödeme

Motorlu taşıt vergisi sorgulama ekranları için GİB'e giriş yapıldığında kişiler aynı zamanda trafik ceza borcu sorgulama da yapabilmektedir. Trafik ceza borcu sorgulama işlemlerinde kişilerin ekranda yer alan trafik cezası ya da beyanlı trafik cezası ödeme bağlantılarının takip etmesi gerekir. Bu bağlantılar aracılığı ile trafik cezaları ile ilgili detaylar öğrenilebileceği gibi mevcut cezalar da kolay bir şekilde online olarak ödenebilir. Gib gen blogunda paylaşılan trafik cezası ödeme rehber sayfasında verilen bilgilere göre kredi kartı ile online trafik ceza borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinin yapılacağı ekran şöyledir;

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:1117.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more