Reklamsız Sözcü

Araç Hasar Sorgulama ve Plaka ile Tramer Kaydı Sorgulama

Araç hasar sorgulama yaparak plakadan tramer kaydı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Araç hasar sorgulama hizmetlerinin detayları haberimizde.

android-time 07:55
Araç Hasar Sorgulama ve Plaka ile Tramer Kaydı Sorgulama
Araç hasar sorgulama yaparak plakadan tramer kaydı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Araç hasar sorgulama hizmetlerinin detayları haberimizde.

Foto: DHA

Araçların kaza yaptıktan sonra bilgilerinin arşivlere işlenmesi ile birlikte kolay bir şekilde araç hasar sorgulama yapılabilir. Yapılacak sorgulama işlemlerinde kayıtlar üzerinden araç için araştırma yapılacak ve bulunan tüm kaza kayıtları sorgulama yapan kişilere gönderilecektir. Bu açıdan almayı düşündüğünüz ya da kaza durumunu öğrenmek istediğiniz araç için sizler de araç hasar kaydı sorgulama yaparak kazalar hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından araçların sigorta ve kaza anlarındaki durumları tespit edilerek kayıt altına alındığı için bu konuda işlem yapmak isteyenlerin mutlaka Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir.

Araç Hasar Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından oluşturulan araç hasar tramer kaydı sorgulama hizmetleri SMS aracılığıyla sunulduğundan kişilerin sorgulama işlemlerini yapabilmesi için cep telefonlarının SMS bölümüne mesaj yazarak 5664'e göndermesi gerekiyor. 5664'e gönderilmesi gereken mesaj sadece için plakası bilgisi gereklidir. Plakası bilinen tüm araçlar için araç hasar tramer kaydı sorgulama yapmak bu sayede mümkün duruma gelmiştir. Yapılacak araç tramer kaydı sorgulama işlemleri sonrasında kişilere araç ile ilgili kaza bilgisi yine mesaj olarak gönderilecektir. Gönderilecek mesaj üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde araçların kaza durumunu görüntüleyebilir.

Yapılacak araç hasar sorgulama işlemleri sonrasında araç plakasına ait herhangi bir kaza bilgisi bulunuyorsa kayıtlar bu kişilerin cep telefonuna gönderecektir. Gelen mesaj üzerinden yapılacak inceleme ile birlikte aracın hangi tarihlerde kaza yaptığını öğrenebilir ve kazalarda meydana gelen hasar tutarını da görebilirsiniz. Böylece araç üzerindeki tüm kazalı bölgeleri tespit ederek aracı alma ya da almama konusunda kesin kararınızı daha rahat ve güvenli bir şekilde görebilirsiniz. Sizlere bu konuda büyük bir yardım sunan Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapılacak olan bir araç tramer kaydı sorgulama işlemleri 4 Türk Lirası ile ücretlendirilmektedir. Bu nedenle araç tramer kaydı sorgulama yapacak kişilerin belirtilen ücretlendirmeye de dikkat etmesi gerekmektedir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5326.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more