Sözcü Plus Giriş

Araç Hasar Sorgulama ve Plaka Tramer Kaydı İşlemleri

Araç hasar kaydı sorgulama işlemi özellikle 2. el araç alım satımında çok kullanılan bir uygulamadır. Araç sorgulama ve hasar kaydı detayları haberimizde...

07:41 -
Araç Hasar Sorgulama ve Plaka Tramer Kaydı İşlemleri

Foto: DHA

Trafikte kazaya karışan araçlar için trafik kaza kayıtları tutulmaktadır. Tutulan tutanaklar kazaya karışan araç sürücüleri tarafından imzalanırken evrak resmiyet kazanmakta ve kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede kaza yapan araçlar hakkında bilgi almak isteyenler plaka üzerinden sorgulama yaparak hasar durumunu öğrenebilmektedir. Hasar işlemlerinin öğrenebilmesi için araç hasar kaydı sorgulama hizmetinden yararlanılması yeterlidir. Araç hasar kaydı sorgulama hizmetleri aracılığıyla tüm araçlar için güncel trafik kaza bilgilerinin öğrenilmesi kolaylaştırılmıştır. Bir işlem yapılmasına gerek kalmadan tek bir uygulama üzerinden araç hasar kaydı sorgulama yapılabilir ve aynı zamanda tüm araçlar için hasar bilgileri öğrenilebilir.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araç hasar kaydı sorgulama hizmetleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından desteklenen özel bir uygulamadır. Sunulan hizmetlerden yararlanacak olan kişilerin ilk olarak gerekli bakiyeye sahip olması gerekir. Yapılacak her bir sorgulama 4 Türk Lirası ile ücretlendirildiğinden araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde gerekli bakiyenin sağlanması gerekir. Bakiyenin sağlanamaması durumunda ise işlem de yapılmayacaktır. Bu açıdan araç hasar kaydı sorgulama yapmadan önce telefonlardaki bakiyenin kontrol edilmesi gerekmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi SMS servisi üzerinden sunulmuş olan araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ücret tahsilini cep telefonları hatlarından yapmaktadır. Bu nedenle faturalı hat, faturasız hat gibi herhangi bir operatörden fark etmeden tüm kişiler, araçlar hakkında cep telefonlarının SMS servisi aracılığı ile bilgi alabilir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan araç hasar kaydı sorgulama hizmetinde gerekli bilgiler trafik kurumu ve sigortalar tarafından sağlanmaktadır. Bu açıdan sunulan tüm bilgiler güvenli ve resmi olup herhangi bir şekilde yanlış yapılması mümkün değildir. Sorgulama yapacak olan kişilere sonuç yine mesaj olarak cevap göndereceği için araç hakkında bilgi almak isteyenlerin gelen mesajı dikkatli bir şekilde okunması gerekir. Böylece araç hakkında herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:56 26.11.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more