Reklamsız Sözcü

Araç hasar sorgulama ve SBM tramer kaydı işlemleri

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri aracılığı ile araçların yaptığı tüm kazaları, tramer kaydı işlemlerini haberdeki detayları okuyarak yapabilirsiniz.

android-time 09:59
Araç hasar sorgulama ve SBM tramer kaydı işlemleri
Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri aracılığı ile araçların yaptığı tüm kazaları, tramer kaydı işlemlerini haberdeki detayları okuyarak yapabilirsiniz.

Araç sürücülerinin yaptığı kazalar sonrasında iki tarafında onayı ve imzası alınarak, kaza tutanakları tutulmaktadır. Kazalarda meydana gelen hasarın karşılanması için tutanaklar hem Emniyet Genel Müdürlüğü'ne hem de sigorta firmalarına gönderilmektedir. Bu sayede kayıt altına alınan trafik kazaları ile ilgili daha sonraki dönemlerde sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Araç sorgulama, araç hasar sorgulama, araç muayene randevu alma, tramer kaydı ile detaylı bilgileri aşağıdaki linkler ile edinebilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri ile ulaşılabilecek olan kaza kayıtları sayesinde vatandaşlar yeni bir araç almadan önce kaza durumuna bakabilecektir. Böylece özellikle kazalı araç almak istemeyen vatandaşlar yapacakları sorgulamalar ile birlikte bu konuda güvence sağlayabilir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapacak olan vatandaşların cep telefonlarının SMS bölümüne giriş yapması gerekmektedir.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemleri için sadece araç plakalarının bilinmesi yeterlidir. Araç plakaları üzerinden yapılacak olan işlemler ile vatandaşların herhangi bir sorun yaşamadan direkt araç ile ilgili kazalara ulaşması mümkündür. Araçlarda meydana gelen kazaların maddi açıdan ne kadarlık bir maliyet getirdiği de araç hasar sorgulama sayesinde öğrenilmektedir. Bu sayede araçlar ile ilgili araç hasar kaydı sorgulama yapacak olan vatandaşlar tüm detayları öğrenebilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından sunulan hizmetler sayesinde sizler de kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama İnternetten Yapılabilir Mi?

Online olarak yapılacak herhangi bir işlem bulunmadığı için araç hasar kaydı sorgulama işlemleri sadece cep telefonları üzerinden yapılmalıdır. Bu bakımdan internet üzerinden araç hasar kaydı sorgulama şeklinde işlem yapılabileceği belirtilse de bu konuda hiçbir şekilde resmi bir uygulama bulunmamaktadır. Bu nedenle vatandaşların özellikle internet üzerinden araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapmaması gerekmektedir. Bu sayede vatandaşların bilgi güvenliği de sağlanmış olacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda sizler de araç hasar kaydı sorgulama ya da diğer araç sorgulama hizmetleri üzerinden işlem yaparken bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more