Reklamsız Sözcü

Araç Plaka Sorgulama Kılavuzu

Araç plaka sorgulama ile sorgulama yapmak istediğinizin aracın bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Adım adım araç plaka sorgulama işlemleri haberimizde.

android-time 08:05
Araç Plaka Sorgulama Kılavuzu
Araç plaka sorgulama ile sorgulama yapmak istediğinizin aracın bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Adım adım araç plaka sorgulama işlemleri haberimizde.

Araçların vergi, ceza ve çalıntı gibi durumlarına karşı, araçlar alınmadan önce bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Son zamanlarda ikinci el sektöründe yaşanan mağduriyetler sonrasında çok daha fazla bir öneme sahip olan araç plaka sorgulama sayesinde sizler de araçlar hakkında bilgi alarak işlerinizi güvenil bir şekilde yapabilirsiniz. Bu açıdan aşağıdaki araç plaka sorgulama adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Araç plaka sorgulama yapacak kişilerin bu konuda e devlet aracılığı ile sunulan araç sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir. Hizmet üzerinden yapılacak olan araç plaka sorgulama sayesinde araçların resmi bilgilerine ulaşılarak incelenmesi ve ardından işlemlere devam edilmesi çok daha doğru olacaktır. E devlet aracılığı ile sunulan araç plaka sorgulama işlemlerinde kişilerin araçların resmi bilgilerinin yanında, aracın çalıntı olup olmadığı ya da araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyetinin olup olmadığını öğrenmesi oldukça kolaydır. Bu açıdan tüm bu durumlar karşı önlem almak ve aracın durumunu görmek için e devlet araç plaka sorgulama yapılması yeterlidir

E devlet araç plaka sorgulama için ilk olarak üyelik girişinin yapılması, üyelik girişi sonrasında da araç sorgulama hizmetinin seçilmesi gerekir. Hizmetin seçilmesinin ardından açılacak olan yeni ekranda sorgulama yapılmak istenen aracın plaka bilgisinin girilmesi istenecektir. Araç plaka sorgulama için sadece plaka yeterli olduğundan dolayı tüm araçlar için araç plaka sorgulama yapılabilir. Plaka bilgisinin girilmesinin ardından ise ilgili araç için durum ekranda yer alacaktır.

Ekranda yer alan bilgiler üzerinden yapılacak inceleme sonrasında araç sorgulama işlemleri de tamamlanmış olacaktır. Kişiler isterse başka araçlar için de tekrar tekrar aynı adımları takip ederek araç sorgulama yapabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama getirilmediği gibi hizmetler de ücretsizdir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more