Reklamsız Sözcü

Araç sorgulama ve araç tramer hasar kaydı işlemleri için tıkla!

Araç tramer hasar kaydı sorgulama yaparak araçların kaza bilgilerini öğrenebilirsiniz. Peki araç sorgulama nasıl yapılır?

android-time 07:44
Araç sorgulama ve araç tramer hasar kaydı işlemleri için tıkla!
Araç tramer hasar kaydı sorgulama yaparak araçların kaza bilgilerini öğrenebilirsiniz. Peki araç sorgulama nasıl yapılır?

Foto: DHA

Türkiye milyonlarca otomobil sahibi bulunuyor. Araçların plakası ile vatandaşları söz konusu araç ile lgili çeşitli bilgilere online olarak erişebilirler. Ancak bazı hizmetler sadece SMS olarak öğrenilmektedir. Bu konuda oluşturulan SMS servisi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından desteklenmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından hazırlanan SMS servisinin kullanılması ile araç sorgulama yapılması mümkündür. Araç tramer kaydı sorgulama işlemleri içinde SBM SMS servisi kullanılmalıdır.

Araç tramer hasar kaydı sorgulama yapmak isteyen kişilerin, araç plakasını bilmesi yeterlidir. Plaka dışında herhangi bir bilginin gerekmemesi, kolay bir şekilde araç tramer kaydı sorgulama yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle ikinci el araç alacak kişilerin resmi ve kesin bilgilere ulaşmak adına araç tramer kaydı sorgulama yapması gerekirken, yapılacak talebe karşılık araçların kazaları ileilgili tüm detaylar gönderilmektedir.

Araç Tramer Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Araç tramer kaydı sorgulama yapacak olan kişilerin telefonlarının mesaj bölümüne araç plakasını birleşik ve büyük harflerle yazarak 5664'e göndermesi yeterlidir. Belirtilenşekilde yapılacak araç tramer kaydı sorgulama sonrasında mesajın gönderilmesinin ardından talep işleme alınacaktır. Kurum tarafından otomatik olarak işleme konulacak olan talep hakkında sistem kayıtları üzerinden araştırma yapılacak ve ilgili plakaya ait olan tüm kaza bilgileri ve kaza detayları kişilere yine mesaj olarak gönderilecektir.

Gelen mesajda, aracın hangi tarihlerde kaza yaptığı, yapılan kazanın ne kadarlık bir hasar oluşturduğu öğrenilebilir. Araç almak isteyen kişiler, yapılacak araç tramer kaydı sorgulama sonrasında araçlar ile ilgili kaza bilgilerini öğreneceği için mağdur duruma düşmekten de kurtulacaktır. Kazasız araç almak isteyen, aracın kaza durumuna göre seçim yapmak isteyen kişilerin araç tramer hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapması yeterlidir. Belirtilen şekilde yapılacak araç tramer kaydı sorgulama işlemleri sonrasında işlemler 4 Türk Lirası ile ücretlendirilecektir. Bu nedenle kişilerin ücretlendirme noktasına da dikkat etmesi gerekir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5926.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more