Reklamsız Sözcü

Aracınızı mı satacaksınız? Aman dikkat!

Otomobillerini satmak isteyen vatandaşlara bir uyarı; Sattığınız aracın parasını teslim almadan noterde kesinlikle imza atmayın.

android-time 19:23
Aracınızı mı satacaksınız? Aman dikkat!
Otomobillerini satmak isteyen vatandaşlara bir uyarı; Sattığınız aracın parasını teslim almadan noterde kesinlikle imza atmayın.

İstanbul’da otomobilini satmak isteyen vatandaşlara, kendilerini işadamı olarak tanıtarak, birlikte gittikleri noterlerde “Para az sonra gelecek”  sözleriyle satışı sağladıktan sonra kaçan 4 kişi polis tarafından yakalandı.

FOTO: DHA – Otomobil satarken bu tuzağa düşmeyin

İstanbul’da polise yapılan çok sayıda başvuruyu değerlendiren polis, noterlerde vatandaşları dolandıran bir çeteyi yakalamak için harekete geçti. Polis yaptığı çalışmalarda şüphelilerin sözde otomobil satın alacakları kişileri, kısa bir süreliğine kiraladıkları lüks ofislerinde ağırladıklarını ve güven sağladıklarını belirledi.

Daha sonra araç sahibi ile birlikte satış yapmak üzere Noter’lere giden şüphelilerin kurbanlarını “Arkadaş parayı almaya gitti”,  “Banka’da kuyruk varmış. Paran 5 dakika sonra hazır” gibi vaatlerle kandırarak, satış işlemini gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şüphelilerin daha sonra mağduru noterde bırakarak kaçtıkları belirlendi.

 

Polis yaptığı çalışmalarda kimliklerini belirlendikleri şüpheliler Tuncay D.(31), Mustafa D.(36), Ali Ş.(26) Murat G.(30)’yi gözaltına aldı. Yapılan çalışmalarda şüphelilerin organize bir şekilde dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilirken olayla ilgili firari şahısların yakalanması için çalışmalar sürüyor. DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more